V Prahe sa odohralo niečo zvláštne – rozzúrené sršne napadli až 25 ľudí, niektorí boli alergickí

892

Sršne sú pre alergických ľudí veľmi nebezpečné. Ešte nebezpečnejšie je, keď sa konkrétna obeť útoku dozvie, že je alergická až po útoku. Alergická reakcia sa niekedy prejaví nečakane a je mimoriadne dôležitý rýchly zákrok. V Prahe sa udialo niečo, čo dozaista nikto nečakal. Tento lietajúci hmyz tam napadol vyše 20 ľudí!

hornet fotografia
Foto od image4you

Sršne boli mimoriadne rozzúrené, no nevedno, aký čin ich takto vyprovokoval, resp. čo konkrétne bolo príčinou ich besnenia. K nepríjemnej situácii došlo v pražskej časti Nebušice, pričom pri hromadnej akcii musela zasahovať tamojšia záchranná služba. Podľa hovorcu záchrannej služby bolo napadnutých celkovo až 25 ľudí. Vážnejšia reakcia pritom nastala u siedmich jedincov, ktorých ihneď previezli do nemocnice. Ostatní nemali vážnejšie problémy, a tak z daného miesta odišli sami bez akejkoľvek pomoci.

Bodnutie týmto zvieraťom je skutočne nebezpečné, a preto si treba dávať obzvlášť veľký pozor. Jeden incident sa stal nedávno a len so šťastím to skončilo tak, ako skončilo. Týždeň dozadu totiž bodol sršeň turistku v pohorí Beskýd, tá dostala silnú alergickú reakciu a tiež anafylaktický šok. Keďže bola vo veľmi zlom teréne, mohlo to mať oveľa vážnejšie dôsledky. Záchranári sa k nej sanitkou dostať nemohli, a tak boli nútení ísť pešo, čo im zabralo nejaký čas. Našťastie si táto napadnutá žena dokázala vziať liek proti alergii, no v silnom šoku ju odviezli do nemocnice.

 

Zdroj: Tvnoviny.sk

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre