V skutočnosti je preskúmaných iba 5% oceánov a aj takéto neidentifikované kreatúry žijú v hlbokých vodách

8078

Oceány pokrývajú viac než 70% zemského povrchu, ale často si neuvedomujeme, aké sú v skutočnosti hlboké a tajomné. Národná oceanska služba uvádza, že približne 95% častí oceánov je stále nepreskúmaných. Randall Munroe sa rozhodol nakresliť komiks s názvom „Jazerá a oceány“, ktorý dáva dokopy fakty o hlbokom mori, ako aj vtipné detaily vysvetľujúce aké plytké naše vedomosti o týchto vodách sú. A pozrite sa aj na fotografie nezvyčajných a neidentifikovaných živočíchov, ktoré boli vylovené z oceánov a morí.

Pozrite si, čo všetko nám oceány ponúkajú.

Titanic sa potopil v apríli v roku 1912 a teraz ležia jeho dve potopené časti v hĺbke 3 784 metrov.

Najhlbší poznaný bod na planéte je Marianska priekopa, ktorá má hĺbku 10 946 metrov.

V roku 1975 sa potopila nákladná loď Edmunda Fitzgeralda vo vode, ktorá bola v skutočnosti plytšia ako reálna dĺžka tejto lode. Loď bola dlhá 200 metrov a hĺbka vody dosahovala iba 160 metrov.

Aj takéto neidentifikované zvieratá žijú v hlbokých vodách:

Toto chytil ruský rybár:

Ďalšie kreatúry z hĺbky mora:

Zdroj: boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre