V tejto väznici stavili na mačky z útulku. Tie údajne veľmi pomáhajú väzňom stať sa lepšími ľuďmi

486

Domáce zvieratá boli odjakživa nielen našimi spoločníkmi, ale často aj skvelými duševnými liečiteľmi. Terapeutická sila mačiek a psov je známa už roky. Títo chlpatí spoločníci pomáhajú znižovať depresiu, úzkosť, zlepšujú náladu a dokonca znižujú krvný tlak. No dokážu aj veľmi ľahko meniť životy.

V roku 2015 v štáte Indiana spustila Liga ochrany zvierat úžasný program v nápravnom zariadení Pendleton s názvom F.O.R.W.A.R.D. Myšlienkou tejto iniciatívy je umiestniť mačky z útulku do nápravného zariadenia, aby sa o nich mohli starať väzni. Program sa rýchlo ukázal byť nesmierne prospešným jednak pre mačky, ako aj pre väzňov. Niektoré z týchto zvierat už nemajú dôveru v ľudí a majú tak menšiu šancu na adopciu. Potrebujú najmä trpezlivú a láskyplnú starostlivosť.

Nuž a o tieto chlpaté tvory sa starajú väzni tak, že ich kŕmia, umývajú, vyrábajú pre nich hračky či rôzne atrakcie aj ich ošetrujú. „Niektorí väzni mi povedali, že je to vôbec po prvýkrát, kedy sa môžu o niekoho starať a milovať. Učí ich to zodpovednosti, taktiež sa učia pracovať v skupine a riešiť problémy pomocou nenásilných metód. Mačky im dávajú bezpodmienečnú lásku – niečo, čo mnohí z týchto väzňov nikdy nepoznali,“ povedal riaditeľ zariadenia.

Podobné programy pre zvieratá sú rozšírené takmer vo všetkých amerických väzniciach. Program sa skutočne ukázal ako veľmi úspešný a väzňom pomáha stať sa lepšími ľuďmi. Aj keď niektorí ľudia tomu neveria.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre