V tomto jedinečnom zariadení nájdu domov v zajatí chovaní vlci aj iné exotické zvieratá

7691

Sila, neuveriteľné inštinkty, inteligencia a spoločenské schopnosti vlka sú to, čo z nich robí jedne z najuznávanejších zvierat na svete. Toto ohromujúce zviera sa už po stáročia objavovalo v legendách, knihách, filmoch a iných kultúrnych produktoch. Mnohé z nich sa nás snažili naučiť, aby sme si ich cenili viac. Preto je pochopiteľné, že ľudia sa vždy akoby pokúšali vziať si aspoň trochu z tej divočiny domov. A výsledkom tejto myšlienky bolo to, že vyšľachtili vlčiaka. Vlčiak je v podstate zmes vlka a domáceho psa.

Špeciálny prípad je tento kríženec menom Yuki, ktorý je jedným z najvyšších vlčiakov v útulku, kde sa v súčasnosti nachádza. „Testy DNA ukázali, že je na 87,5% vlkom, 8,6% Sibírskym huskym a na 3,9% Nemeckým ovčiakom,“ povedal zamestnanec Shy Wolf Sanctuary, Bretan Allen. Aj keď na fotografiách vyzerá byť veľmi veľký, v skutočnosti váži len okolo 55 kg. Táto fotografia pritiahla potrebnú pozornosť, pomohla zvýšiť povedomie aj o tomto zariadení a vypovedala tragický príbeh majestátneho vlčiaka, ktorý dostal v tomto útulku druhú šancu na život.

Foto od boredpanda

„Yuki k nám prišiel v roku 2008 v pomerne dobrom zdravotnom stave,“ povedal jeden z pracovníkov útulku. Yuki je známy tým, že miluje ženy, rád sa predvádza a je správne šialený. Je jeden z tých, ktorí vám dá vedieť, či vás vo svojom priestore chce, alebo nie.

Shy Wolf Sanctuary bola založená v roku 2001 a poskytuje útočisko i rehabilitáciu pre divých a v zajatí chovaných vlkov aj iné exotické zvieratá. V objekte prebýva viac ako 60 zvierat každý rok. Keďže tieto psy sa nemôžu chovať ako domáce zvieratá, tento útulok je doslova ich poslednou nádejou získať pomoc a svoj domov už navždy. Keďže sú krížencami, má to za následok menej predvídateľné správanie v porovnaní so samotným psom alebo vlkom, preto ani pracovníci útulku si nemôžu byť istí tým, ako sa kedy zachovajú.

 

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre