Vandali zničili za pár sekúnd to, čo príroda budovala niekoľko miliónov rokov

1026

Vietor, dážď a ľad vytvárali Brimham Rocks celých 320 miliónov rokov. Dokonca sa tieto skaly stali oblasťou výnimočnej prírodnej krásy, ktorú návštevníci obdivovali v severnom Yorkshire v Anglicku. Začiatkom tohto mesiaca ju však vandali poškodili a takmer úplne zničili v priebehu niekoľkých sekúnd.

„Okolo 8:45 v piatok 1. júna bola skupina piatich mladých ľudí videná, ako tlačia skaly,“ povedala polícia. „To malo za následok, že kameň, ktorý padol z vrcholu spôsobil poškodenie oblúka. Škody, ktoré to spôsobilo sú nenahraditeľné a teraz je toto miesto vo veľmi nebezpečnom stave. “

„Incident spôsobil nielen značné škody na skale, ale aj zodpovední sa ocitli v nebezpečenstve a vytvorili potenciálne nebezpečenstvo pre ostatných návštevníkov Brimham Rocks.“ Helen Clarke z National Trust dodala: „Pre niektorých ľudí to mohlo byť zábavné. V skutočnosti je to však úplne nezmyselné a zbytočné. “ Zatiaľ čo všetci zúria kvôli tomuto činu mladistvých, polícia žiada o pomoc.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre