Väznice v USA dostali skvelý nápad ako zvýšiť adopciu psíkov v krajine

1018

Áno čítate dobre naozaj ide o väznice, ktoré sa rozhodli zamestnať svojich väzňov naozaj netradičným spôsobom. Nadviazali totiž spoluprácu s miestnymi útulkami, ktoré im poskytli opustených psíkov, ktorí podstúpia v spolupráci so „svojim väzňom“ dvojmesačný tréning.

pes

Trénovaný a vychovaný pes ma takto samozrejme väčšiu šancu byť adoptovaný . Po tom, čo priradia psa k svojmu „trénerovi“ vo väznici, trávia spolu 24 hodín 7 dní v týždni celých 8 týždňov. Psi si takto aj „cvičia“ aké je to zmeniť prostredie na cudzie, čo napomáha k lepšiemu adaptovaniu sa po adopcií.

pes a vazni

“ Mnoho chlapcov už stratili dôveru ľudí vo svojom okolí a vačšinou im už nikto neverí, že by sa mohli zmeniť. Keď však vidia, že im pes verí, vzbudí to aj ich vlastnú dôveru v samého seba“

Povedala Susan Jacobs-Meadows vedúca programu CellMates v Atlante, kde experiment práve prebieha

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre