Vedeli ste, že aj váš rukopis môže o vás veľa prezradiť? Napríklad aj to, či netrpíte nejakou chorobou

1518

Vedeli ste, že váš rukopis je zrkadlom vašej osobnosti? Môže to znieť divne, ale je to naozaj tak a sú na to aj špecialisti, ktorí tento odbor študujú – grafológiu. Pri pohľade na malé detaily môžu grafológovia určiť, čo váš rukopis o vás prezrádza. Tu sú zoznam niekoľkých, možno prekvapivých vecí, ktoré sa o sebe môžete dozvedieť prostredníctvom napísaných pár slov.

letters fotografia
Photo by Free-Photos

Fakt č. 1: Veľké písmená – ak píšete naozaj veľkými písmenami, ste extrovertní, otvorení a vyhľadávate pozornosť ľudí. No môže to znamenať aj to, že sa stále staviate do popredia a predstierate svoju istotu.

Fakt č. 2: Malé písmená – tí, ktorí píšu malými písmenami, môžu ostatných znervózňovať, pretože ich písmo je ťažko čitateľné. Značí to o vás tiež, že ste sústredení a starostliví, ale aj plachí.

Fakt č. 3: Priemerná veľkosť písmen – za priemernú veľkosť písmen sa považuje výška od 2,5 do 3,5 milimetrov. Títo ľudia sú vyrovnaní a vidia sa tak, akými naozaj sú, vedia sa aj lepšie prispôsobiť prostrediu.

Fakt č. 4: Ľavý sklon – ľudia s takýmto sklonom písma sú konzervatívni a chcú zostať sami sebou. Radi pracujú v úzadí, kde nedostávajú príliš veľa pozornosti.

Fakt č. 5: Pravý sklon – ste otvorení novým skúsenostiam a radi sa stretávate s novými ľuďmi.

Fakt č. 6: Sila tlaku na ťahy pri písaní – silný tlak môže znamenať, že ste intenzívni, zmyselní a energickí. Priemerný tlak znamená, že ste usadení a pokojní, zatiaľ čo ľahký tlak znamená, že ste introvertní a máte málo energie.

Fakt č. 7: Rovnosť slov – ak píšete na prázdny papier a vaše slová alebo vety sa ťahajú hore, ste optimistickí a šťastní. Naproti tomu, ak vaše slová idú smerom dole, znamená to, že ste pesimistickí a frustrovaní. Ak vaše písmo „pláve“ raz hore raz dole, tak ste nestabilní.

Fakt č. 8: Rozostup slov – slová, ktoré sú tesne spojené, znamenajú, že sa cítite izolovaní a chcete byť s ľuďmi v bližšom vzťahu. Veľké medzery znamenajú, že chcete zostať sám.

Fakt č. 9: a a o – tieto písmená sú považované za „komunikačné slová“. Ak je váš kruh v písanej forme týchto písmen perfektný, čistý a uzavretý, potom ste diskrétni, ale ak „a“ a „o“ nie sú úplné, tak to znamená, že neviete udržať tajomstvo.

Fakt č. 10: Číslo 2 – ak ho píšete bez slučky, potom to znamená, že ste dobrí vo faktoch a počtoch.

Fakt č. 11: Písané a tlačené písmo – ak máte tendenciu písať kombináciou oboch, nebojte sa, ste úplne normálni. Ukazujete to vašu flexibilitu a obvykle ste aj uponáhľaní.

Fakt č. 12: Podpis – ak je váš podpis čitateľný a ostrý, ste istí, cítite sa pohodlne vo svojej koži a nepredstierate, že ste niekto iní. Naopak, nečitateľný rukopis znamená, že ste diskrétni, ťažko čitateľní alebo nerozumní.

Fakt č. 13: Zdravie – verte tomu alebo nie, no váš rukopis môže dokonca odhaliť určité zdravotné problémy. Napríklad, ak tlak na pero je premenlivý, môže to znamenať, že máte vysoký krvný tlak. Malý alebo stratený tlak by mohol znamenať, že máte Parkinsonovu chorobu. Alebo keď sa váš sklon písma mení počas písania vo vete, môžete trpieť schizofréniou.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
edyskyleton
5. júla 2018 18:02

Napriek tomu i co som neprečítal mávam presne také dni, ako nedocitane neviem co by ma naozaj zaujalo, a myslím si ze obsah je dôležitejší ako forma, i ako zredukovany na to formálne… Edyskyleton