Vedeli ste, že Michael Jackson komponoval svoju hudbu len so svojím hlasom?

2013
michael jackson fotografia
Foto od Keith Allison

Jackson nevedel čítať a písať noty. Aj keď nie veľmi dobre, vedel hrať na pár nástrojoch ako je keyboard, gitara, bicie. Neprešiel žiadnou formou formálneho hudobného vzdelania, no niektorí tvrdia, že kvôli jeho otcovi cvičil viac než ktorýkoľvek iný umelec.

Tak ako aj Mozart počul celé symfónie v svojej hlave, Michael si vedel predstaviť svoje piesne ešte pred tým, než boli spísané na papier. ,,Text, strunové nástroje, akordy, to všetko z ničoho príde do mojej hlavy ako dar a už to počujem,“ povedal raz Jackson. A tak, aj napriek minimálnemu hudobnému vzdelaniu, si vedel dať dokopy celé skladby len za pomoci svojho hlasu.

Vypočujte si krátku ukážku z nahrávania “Beat It“, alebo ako Michael naspieval celú skladbu svojim hlasom:

Najlepší svetoví producenti, ktorí neskôr pracovali na skladbách, ktoré im do štúdia priniesol, sa stále len divili. ,,Jedno ráno prišiel MJ s novou piesňou, ktorú vytvoril cez noc. Zavolali sme mu gitaristu a Michael mu zaspieval všetky akordy po notách. Tu je prvý akord – prvá nota, druhá nota, tretia nota a druhý akord – prvá nota, druhá nota, tretia nota, a tak ďalej. Potom sme sa stali svedkami toho najkrajšieho a najúprimnejšieho vokálneho výkonu aký som kedy počul,“ potvrdil zvukový inžinier Rob Hoffman.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Dana davidikova
28. februára 2018 17:42

Génius