Vedeli ste, že v Číne existuje mesto, ktoré napodobňuje typické pamiatky Paríža?

991

Nemusíte cestovať do Francúzska, aby ste sa pozreli na Eiffelovu vežu či Monu Lisu. Čína postavila repliku Paríža takmer 9 700 km od známeho európskeho mesta. Pri pohľade na fotografie nemusí priemerný turista ani rozoznať toto mesto od Paríža. Nedávno francúzsky fotograf Francois Prost navštívil mesto Tianducheng a vytvoril sériu fotiek, ktorá vyzýva divákov, aby porovnali obe mestá.

Pri skúmaní „druhého Paríža“ narazil Francois na niekoľko miest v Číne, ktoré vedome napodobňujú architektonické štýly rôznych európskych oblastí. Tento jav je známy ako „duplikatúra“.

Tianducheng sa nachádza na predmestí Hangzhou v Číne. Výstavba mesta začala v roku 2007 a pôvodne bola vyvinutá tak, aby pojala okolo 10 000 obyvateľov.

Na každej z nasledujúcich fotiek je hore znázornená čínska napodobenina pamiatky a dole je originálna pamiatka v Paríži:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre