Vedenie Australian Open rozhodlo: Turnaja sa nezúčastnia nezaočkovaní hráči. Účasť Novaka Djokoviča je z toho dôvodu naďalej otázna.

343

Účasť známe srbského tenistu Novaka Djoviča na prvom Grand Slame sezóny Australian Open je otázna. Riaditeľ turnaja Craig Tiley totiž potvrdil, že neočkovaní hráči nebudú môcť súťažiť na Australian Open 2022. Tenisový turnaj by sa mal konať začiatkom budúceho roka od 17. do 30. januára.

Zdroj: wikimedia

Líder svetového rebríčka vyhlásil, že očkovanie je jeho súkromná záležitosť a odmieta povinnú vakcináciu. „Novak vie, že bude musieť byť zaočkovaný, aby mohol hrať,“ vyjadril sa Tiley, ktorý by Novaka na turnaji rád uvidel.

Ak by sa Novak Djokovič nakoniec rozhodol štartoval na turnaji, mohol by zabojovať o rekordný 21. grandslamový titul v dvojhre a jubilejný desiaty v Melbourne Parku.

Srbský tenista sa vo svojom prejave na finále ATP Tour v Turíne vyjadril: „Sloboda voľby je dôležitá pre každého, či som to ja alebo niekto iný, na tom skutočne nezáleží. Či už je to očkovanie alebo čokoľvek iné v živote, mali by ste mať slobodu voľby, rozhodnúť sa, čo chcete v tomto konkrétnom prípade robiť, čo si chcete dať do tela.“

Zdroj: flickr

Austrálsky štát sa aktuálne blíži k 90-percentnej zaočkovanosti. Tamojšia vláda preto môže zmierniť pravidlá pri hromadných podujatiach. Podľa informácií by sa mali zápasy v Melbourne Parku hrať pred plnými tribúnami. To, či sa turnaja zúčastní aj Novak Djokovič je nateraz otázne.

ZDROJ

 

 

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre