Neuveríte, aká komunita dominuje Chicagu! Zistite, prečo je mesto vďaka nej také výnimočné

328

Tretie najväčšie mesto v Spojených štátoch je známe svojou bohatou kultúrnou a etnickou rozmanitosťou. Toto pulzujúce metropolitné centrum má jedinečnú atmosféru, ktorá priťahuje ľudí z celého sveta.

Zdroj Sawyer Bengtson

Chicago má jednu z najväčších komunít poľských obyvateľov, ktorí žijú mimo Poľska. Mesto je často považované za centrum poľsko-americkej kultúry v Spojených štátoch. Poľská komunita v Chicagu má dlhú históriu, ktorá sa začala už koncom 19. storočia, keď sa mnohí prisťahovalci usadili v meste hľadajúc lepšie životné podmienky a pracovné príležitosti. Dnes sa odhaduje, že v Chicagu a jeho okolí žije približne 1,5 milióna ľudí poľského pôvodu.

Poliaci v Chicagu si zachovávajú svoju kultúru, tradície a jazyk. Mesto je domovom mnohých poľských obchodov, reštaurácií, kostolov a kultúrnych inštitúcií, vrátane slávneho Poľského múzea v Amerike. Každoročne sa tu konajú aj rôzne festivaly a podujatia, ktoré oslavujú túto kultúru a dedičstvo.

Táto živá a aktívna komunita zohráva dôležitú úlohu v kultúrnom a sociálnom živote mesta, pričom prispieva k jeho jedinečnej multikultúrnej atmosfére.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre