Chcete osláviť Vianoce v zahraničí? Toto je 14 najvianočnejších destinácií sveta, kde môžete navštíviť vianočné trhy alebo sa len tak kochať atmosférou

1073

Kúzelna až rozprávková atmosféra, mestá vyzdobené blikajúcimi svetielkami, vianočné trhy a nádherné stromčeky. Ak hľadáte destináciu, kde toto všetko zažijete, ste na správnom mieste. Toto je 14 najvianočnejších miest sveta v ktorých sa budete cítiť ako z rozprávky.

1. Viedeň, Rakúsko

S jednými z najlepších vianočných trhov v Európe je Viedeň v decembri ako rozprávková krajinka. Prvé trhy sa konali už niekedy v 13. storočí, čo z nej robí naozaj významné vianočné miesto.

2. New York City, New York, USA

Koľko vianočných filmov zasadených priamo v New Yorku ste už videli? Korčuľovanie na ľade je niečo, čo by ste mali počas návštevy zimného New Yorku absolvovať. Užijete si pohľad na nádherný 27-metrový vianočný stromček v Rockefellerovom centre s dokopy až 30000 svetielkami. Čo je viac?

3. Norimberg, Nemecko

V Nemecku sa každý december koná dokopy až 70 (!!!) vianočných trhov. Trhy v Norimbergu sú špeciálne svojou tradíciou – okolo 200 stánkov predáva ručne vyrobené darčeky, sladké perníkové srdiečka a tradičné hračky.

4. Tokio, Japonsko

Japonci sa každoročne snažia o to, aby mali čo najkrajšie trhy v Ázii, ak nie v celom svete. Môžete očakávať neuveriteľné dekorácie a svetielka naprieč celým mestom. Atmosféru si najviac užijete v Starlight Garden.

5. Severný pól, Aljaška, USA

Santa Klaus je možno vymyslený, Severný pól je však skutočný. Býva tam cez 2200 obyvateľov. Je to jedno z najvianočnejších miest na svete, dekorácie a svetielka tu nájdete počas celého roka.

6. Laponsko, Fínsko

Niektorí považujú za skutočný domov Santu práve Laponsko – záleží na tom, s kým sa rozprávate. Miestni oslavujú Santu rôznymi aktivitami – od pretekov sobov až po pečenie s pani Klausovou.

7. Montreal, Quebec, Kanada

Kam cestovať na Vianoce, ak chcete ísť mimo Európy? Montreal môže byť cesta. Každý rok sa tu konajú vianočné trhy, ohňostroje a pochod Santu.

8. Sydney, Austrália

Vianoce počas horúceho leta? Napriek tomu sa Sydney zaraďuje do zoznamu najvianočnejších destinácií. Celé mesto je vysvietené žiarivými svetielkami, konajú sa rôzne podujatia, nehovoriac o obrovskom vianočnom stromčeku s 110000 svetielkami.

9. Moskva, Rusko

Moskovský festival vianočných svetiel ponúka viac než 400 rôznych vysvietených objektov naprieč celým mestom. Môžete sa celý večer potulovať po rozprávkovej Moskve a čo-to nakúpiť na vianočných trhoch.

10. Mníchov, Nemecko

Hlavné mesto Bavorska každoročne organizuje známy Oktoberfest, čo však nie je jediný významný festival. Mníchov ponúka oveľa viac než to – rozprávkové vianočné trhy. Predstavte si blikajúce svetielka, koledy a jeden nádherný vianočný stromček. To je Mníchov v decembri.

11. Kodaň, Dánsko

Aj Kodaň sa radí do tohto zoznamu. Ošiaľ okolo Vianoc sa odohráva najmä v zábavnom parku Tivoli – už vyše 170 rokov.

12. Luzern, Švajčiarsko

So zasneženými kopcami, rozprávkovými dedinkami a mestami je jasné, že Švajčiarsko v zozname najvianočnejších destinácií jednoducho nesmie chýbať. A Luzern je najlepšie miesto, kde tento sviatok osláviť! Vianočné trhy sa konajú v srdci starého mesta. Kúpte si pohár vareného vína a hor sa preskúmať drevené stánky.

13. Krakov, Poľsko

a bunch of food that is on a grill
Foto od Rudolph Musngi na Unsplash

Krakov, patrí už medzi najobľubenejšie vianočné trhy Slovákov. Niet sa čomu diviť. Medzi hlavné benefity vianočných trhov v Krakove patrí ich dostupnosť. Tradične vianočné trhy v Krakove začínajú koncom novembra. Pochutnať si tam môžete na tradičných poľských špecialitách a vychutnať si vianočnú atmosféru tak, ako sa patrí !

14. Budapešť, Maďarsko

Budapest Christmas Market“ od TopBudapestOrg vďaka CC BY 2.0

Druhý veľmi obľúbení vianočný trh Slovákov. Trh sa koná tradične na Vörösmarty tér. Môžete si pozrieť nádhernú bazilisku sv. Štefana a do toho si popíjať varené víno či prežúvať chutnú maďarskú klobásku. A čo by to boli za vianočné trhy v Budapešti keby ste si nedali ozajstný langoš!

 

Zdroj

Foto: Trafalgar

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre