Chcete osláviť Vianoce v zahraničí? Toto je 14 najvianočnejších destinácií sveta, kde môžete navštíviť vianočné trhy alebo sa len tak kochať atmosférou

1002

Kúzelna až rozprávková atmosféra, mestá vyzdobené blikajúcimi svetielkami, vianočné trhy a nádherné stromčeky. Ak hľadáte destináciu, kde toto všetko zažijete, ste na správnom mieste. Toto je 14 najvianočnejších miest sveta v ktorých sa budete cítiť ako z rozprávky.

1. Viedeň, Rakúsko

Snimka obrazovky 22

S jednými z najlepších vianočných trhov v Európe je Viedeň v decembri ako rozprávková krajinka. Prvé trhy sa konali už niekedy v 13. storočí, čo z nej robí naozaj významné vianočné miesto.

2. New York City, New York, USA

Snimka obrazovky 23

Koľko vianočných filmov zasadených priamo v New Yorku ste už videli? Korčuľovanie na ľade je niečo, čo by ste mali počas návštevy zimného New Yorku absolvovať. Užijete si pohľad na nádherný 27-metrový vianočný stromček v Rockefellerovom centre s dokopy až 30000 svetielkami. Čo je viac?

3. Norimberg, Nemecko

Snimka obrazovky 24

V Nemecku sa každý december koná dokopy až 70 (!!!) vianočných trhov. Trhy v Norimbergu sú špeciálne svojou tradíciou – okolo 200 stánkov predáva ručne vyrobené darčeky, sladké perníkové srdiečka a tradičné hračky.

4. Tokio, Japonsko

Snimka obrazovky 25

Japonci sa každoročne snažia o to, aby mali čo najkrajšie trhy v Ázii, ak nie v celom svete. Môžete očakávať neuveriteľné dekorácie a svetielka naprieč celým mestom. Atmosféru si najviac užijete v Starlight Garden.

5. Severný pól, Aljaška, USA

Snimka obrazovky 26

Santa Klaus je možno vymyslený, Severný pól je však skutočný. Býva tam cez 2200 obyvateľov. Je to jedno z najvianočnejších miest na svete, dekorácie a svetielka tu nájdete počas celého roka.

6. Laponsko, Fínsko

Snimka obrazovky 27

Niektorí považujú za skutočný domov Santu práve Laponsko – záleží na tom, s kým sa rozprávate. Miestni oslavujú Santu rôznymi aktivitami – od pretekov sobov až po pečenie s pani Klausovou.

7. Montreal, Quebec, Kanada

Snimka obrazovky 28

Kam cestovať na Vianoce, ak chcete ísť mimo Európy? Montreal môže byť cesta. Každý rok sa tu konajú vianočné trhy, ohňostroje a pochod Santu.

8. Sydney, Austrália

Snimka obrazovky 29

Vianoce počas horúceho leta? Napriek tomu sa Sydney zaraďuje do zoznamu najvianočnejších destinácií. Celé mesto je vysvietené žiarivými svetielkami, konajú sa rôzne podujatia, nehovoriac o obrovskom vianočnom stromčeku s 110000 svetielkami.

9. Moskva, Rusko

Snimka obrazovky 30

Moskovský festival vianočných svetiel ponúka viac než 400 rôznych vysvietených objektov naprieč celým mestom. Môžete sa celý večer potulovať po rozprávkovej Moskve a čo-to nakúpiť na vianočných trhoch.

10. Mníchov, Nemecko

Snimka obrazovky 31

Hlavné mesto Bavorska každoročne organizuje známy Oktoberfest, čo však nie je jediný významný festival. Mníchov ponúka oveľa viac než to – rozprávkové vianočné trhy. Predstavte si blikajúce svetielka, koledy a jeden nádherný vianočný stromček. To je Mníchov v decembri.

11. Kodaň, Dánsko

Snimka obrazovky 32

Aj Kodaň sa radí do tohto zoznamu. Ošiaľ okolo Vianoc sa odohráva najmä v zábavnom parku Tivoli – už vyše 170 rokov.

12. Luzern, Švajčiarsko

Snimka obrazovky 33

So zasneženými kopcami, rozprávkovými dedinkami a mestami je jasné, že Švajčiarsko v zozname najvianočnejších destinácií jednoducho nesmie chýbať. A Luzern je najlepšie miesto, kde tento sviatok osláviť! Vianočné trhy sa konajú v srdci starého mesta. Kúpte si pohár vareného vína a hor sa preskúmať drevené stánky.

13. Krakov, Poľsko

a bunch of food that is on a grill
Foto od Rudolph Musngi na Unsplash

Krakov, patrí už medzi najobľubenejšie vianočné trhy Slovákov. Niet sa čomu diviť. Medzi hlavné benefity vianočných trhov v Krakove patrí ich dostupnosť.  Tradične vianočné trhy v Krakove začínajú koncom novembra. Pochutnať si tam môžete na tradičných poľských špecialitách a vychutnať si vianočnú atmosféru tak, ako sa patrí !

14. Budapešť, Maďarsko

33a6e1da 4376 4fee 9378 c945a9630bfd
Budapest Christmas Market“ od TopBudapestOrg vďaka CC BY 2.0

Druhý veľmi obľúbení vianočný trh Slovákov. Trh sa koná tradične na Vörösmarty tér. Môžete si pozrieť nádhernú bazilisku sv. Štefana a do toho si popíjať varené víno či prežúvať chutnú maďarskú klobásku.  A čo by to boli za vianočné trhy v Budapešti keby ste si nedali ozajstný langoš! 

 

Zdroj

Foto: Trafalgar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.