Viedeň je top mesto pre strávenie voľného víkendu + niekoľko tipov čo vidieť, robiť a kde sa dobre najesť

738

Ak ste rozmýšľali nad návštevou Viedne, vedzte, že víkend je ten najvhodnejší čas. Je to veľmi kompaktné mesto a nájdete tam veľké množstvo svetoznámych pamiatok, palácov a múzeí, ktoré sa nachádzajú v starom meste blízko seba, takže sa nemusíte medzi nimi ani veľa nachodiť. Ak však nemáte radi zimu a medzi návštevou jednotlivých miest sa chcete zahriať, nemajte obavy. Po celom meste je množstvo výborných kaviarní.

vienna fotografia
Foto od akk_rus

A čo viac, práve vo Viedni sú jedne z najlepších vianočných trhov, ktoré môžete navštíviť. Je tam úžasná atmosféra a návštevníci si ich nevedia vynachváliť. Oslavy Nového roka majú taktiež svoje čaro. Staré mesto sa stáva jednou veľkou slávnostnou párty s teplými jedlami a živou hudbou od obeda až po obed. Pozrime sa teraz na miesta, ktoré sa oplatí vidieť i na tie, kde sa oplatí najesť.

vienna christmas market fotografia
Foto od zlakfoto

Čo vidieť vo Viedni?

Palác Belvedere

Postavili ho v 18. storočí a budete mať z neho úžasný výhľad na Viedeň. No zahŕňa aj rakúske umenie od Klimta či Schieleho. Tamojšia kolekcia však obsahuje najväčšiu zbierku obrazov od Klimta.

Leopoldovo múzeum

Táto súčasná budova v MuseumsQuarter má zďaleka najdôležitejšiu zbierku diel Egona Schieleho a obsahuje aj bohatú zbierku viedenského umenia z 19. a 20. storočia.

Banka

Najslávnejšou prácou Otta Wagnera je minimalistická pošta Savings Bank z roku 1903. Bol to kultový moment v architektonickej histórii – prvá budova, ktorá využíva novo objavený hliník ako kľúčovú súčasť štruktúry a dekorácie. Hala ma zakrivený sklenený strop a sklenenú dlažbu.

Viedenská štátna opera

Opera bola centrom viedenského kultúrneho života pred storočím a stále je. Vidieť sa ju naozaj oplatí.

vienna opera fotografia
Foto od infraredhorsebite

Kde sa najesť a napiť?

Palmenhaus

Tento obrovský secesný sklenený dom v záhradách tesne pod Albertinou je miestom, kde si môžete pochutnať na vynikajúcom obede.

Zum Schwarzen Kameel

Otvorili ju v roku 1902. Jedálny lístok je založený na tradičných viedenských šunkách, takisto na ich tradičnom mäse, ako napríklad guláš z teľacieho mäsa. K dispozícii tam budete mať aj vynikajúci vinársky zoznam.

Café múzeum 

Café múzeum sa nachádza v blízkosti Naschmarkt a otvorili ho v roku 1899. Ak milujete kávu, toto miesto by ste rozhodne obísť nemali.

vienna café museum fotografia
Foto od Renate Dodell

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.