Viete ktoré mesto ovládlo rebríček najlepších miest pre prácu aj život? Nájdete ho u našich susedov

1778

Svet sa stále mení. Vďaka pokroku v oblasti cestovania a technológií sú ľudia schopní robiť svoju prácu z takmer akéhokoľvek miesta. A globálna ekonomika z toho ťaží. Ak ste ale rozmýšľali nad presťahovaním sa alebo iba o tom, že budete pracovať v tom najlepšom meste čo sa kvality života týka, tak práve dnes sa dozviete, kam sa vydať. A nemusíte ísť ani ďaleko za slovenské hranice.

Vienna fotografia
Foto od tookapic

V hodnotení kvality života v tomto roku analyzovala globálna poradenská spoločnosť Mercer viac ako 230 miest, aby určila, ktoré z nich sú absolútne najlepšie nielen pre podnikanie, ale aj pre život. Táto spoločnosť berie do úvahy ukazovatele ako bývanie, vzdelanie, verejné služby vrátane verejnej dopravy, prírodné prostredie, rekreáciu, politické aj sociálne prostredie. „Spoločnosti, ktoré chcú expandovať do zahraničia, majú pri určovaní toho, kde najlepšie nájsť zamestnancov a najlepšie nové kancelárie či prostredie, množstvo úvah,“ uviedla Ilya Bonic, prezident spoločnosti Mercer. „Kľúčom k úspechu sú relevantné, spoľahlivé údaje a štandardizované merania, ktoré sú nevyhnutné pre zamestnávateľov,“ dodal Ilya.

Nuž a ktoré mesto toto hodnotenie ovládlo? Je to rakúska Viedeň. „Viedeň je na prvom mieste v rebríčku a po nej nasleduje Zürich,“ vysvetlila svoje tvrdenia Mercer. „Na spoločnom treťom mieste sú Auckland, Mníchov a Vancouver,“ dodala spoločnosť. Ostatné globálne mestá vrátane Singapuru, Montevidea a Port Louis si udržali svoj status najvyššie postavených miest v rámci Ázie, Južnej Ameriky a Afriky.

Vienna fotografia
Foto od ::ErWin

Napriek tomu, že sa Bagdad stále nachádza v spodnej časti zoznamu kvality života, došlo v tejto krajine k významným zlepšeniam v oblasti bezpečnosti aj ochrany zdravia. Napríklad Caracas zaznamenal po značnej politickej a ekonomickej nestabilite pokles životnej úrovne. Pokiaľ ide o Spojené štáty, len jedno mesto v rebríčku stúplo, a to New York City. Je to spôsobené tým, že kriminalita v meste klesá. Avšak, všetky ostatné mestá v USA sa v rebríčku prepadli.

Aj keď, ako poznamenala spoločnosť Mercer, jej rebríčky majú byť využívané najmä nadnárodnými organizáciami či vládnymi agentúrami, no aj napriek tomu to o niečom vypovedá. No na druhej strane, ak ste spokojní so svojou prácou a životom, je to naozaj všetko, na čom záleží a do Viedne vám stačí ísť nanajvýš na výlet.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.