Vietnamský bloger dostal 7 rokov väzenia za nevhodnú recenziu o úniku chemických látok

454
water polution fotografia
Foto od Pearson,KyleD

Bangkok – Únik chemického odpadu, ktorý minulého roku zdevastoval pobrežie Vietnamu, si vyžiadal ďalšiu obeť. V pondelok odsúdili 22 ročného blogera Nguyen Van Hoa na 7 rokov väzenia za jeho správu o spomínanej nehode.

Média tvrdia, že po relatívne krátkom súdnom procese v provincii Ha Tinh, bol Nguyen obvinený za vedenie protištátnej propagandy, v podobe rôznych videí a článkov ohľadom chemickej katastrofy z 2016.

Tento únik úplne zabil a znemožnil morský život, nakazil ľudí žijúcich pri pobreží. Stalo sa to, keď jedna nová štátna fabrika na výrobu ocele vypustila do svojich odpadových trúbiek kyanid a iné chemikálie priamo do mora. Považuje sa to za jednu s najväčších prírodných katastrof, ktoré kedy Vietnam zažil.

,,Odsúdenie tohto blogera nám len ukazuje ako veľmi paranoidná je vláda… Všetko len preto, aby si udržala kontrolu nad ľuďmi.“, tvrdí Phil Robertson, zástupca riaditeľa Human Rights Watch Asia (nezisková organizácia, ktorá sleduje a skúma dodržiavanie ľudských práv po celom svete).

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre