Vo Philadelphii funguje prvý zábavný park na svete určený aj pre deti s autizmom

298

Neustále rastie počet detí s autizmom. Táto choroba sa liečiť zatiaľ nedá, a tak existujú ľudia, ktorí sa snažia aspoň na chvíľu zlepšiť život takýmto detičkám. V USA vznikol prvý zábavný park práve pre deti s touto chorobou.

Zábavný park Sesame Street sa stal prvým na svete, ktorý získal akreditáciu v súvislosti s autizmom. O veľkosti necelých 6 hektárov sa nachádza na okraji Philadelphie v štáte Pensylvánia.

sesame street fotografia
Foto od coolinsights

Bol inšpirovaný dlhodobou detskou televíznou šou. Ponúka pokojné izby a senzorického sprievodcu, ktorý pomáha rodičom plánovať návštevy. Akreditáciu dostal rok po prevratnej šou, kde predstavili novú postavu Juliu, ktorá bola autistkou.

Pokiaľ ide o ostatné postavy, kompetentní z tejto šou uskutočnili rozsiahly prieskum, vrátane konzultácií s pedagógmi a detskými psychológmi a v tomto prípade s autistickými organizáciami, aby pochopili, ako najlepšie normalizovať autizmus pre deti bez tejto choroby.

Park, ktorý sa pre novú sezónu opäť otvoril koncom apríla, priniesol novinky vyhlásil, že je to prvý zábavný park na svete, ktorý bude pomenovaný ako Certified Autism Centre (certifikované centrum autizmu).

sesame street fotografia
Foto od lori05871

Jeho odkaz znie: „Naším cieľom je poskytnúť každej rodine príjemnú a nezabudnuteľnú návštevu.“ Sesame Place získalo ocenenie Medzinárodnou radou poverení a štandardov ďalšieho vzdelávania.

Diagnóza autizmu v posledných rokoch neustále stúpala a podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb trpí touto chorobou jedno zo 68 detí v USA.

Zdroj: dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre