Vo svojom dome uchýlila neuveriteľných 97 psov, ktorí by inak čelili nebezpečenstvu, akým je hurikán Dorian

274

Hurikán Dorian stále zúri nad Bahamami a zanecháva za sebou nepeknú stopu v podobe extrémneho zničenia krajiny. Pri tejto katastrofe prišlo o život päť ľudí a 13 000 domov bolo vážne poškodených. Pre takýto malý karibský národ je to tragédia obrovských rozmerov. Bude trvať mnoho rokov, kým sa z toho obyvatelia zotavia.

4 3

Uprostred ľudského utrpenia, ktoré tieto prírodné katastrofy spôsobujú, sa na zvieratá často zabúda. Takýto čas je pre tieto úbohé stvorenia maximálne traumatický, a preto sa veľakrát stáva, že majiteľom niekde utečú a stanú sa z nich bezdomovci. Túlajú sa bezcieľne po okolí, pričom im hrozí veľké nebezpečenstvo. Našťastie, ešte stále existuje mnoho skvelých ľudí. Túlavé či opustené psíky nachádzajúce sa na Bahamách by bez pomoci úžasnej ženy nenašli bezpečné miesto. Chella Phillips je osoba, za ktorou nestojí žiadna organizácia ani útulok, ktorý by jej pomohol. Jej láska k psom je však taká silná, že aj sama dokáže veľké veci.

1 6

Namiesto toho, aby nechala bezbranných psov behať vonku po uliciach, kde by čelili nebezpečnému hurikánu, zobrala Chella toľko psov, koľko len mohla. Toto číslo sa vyšplhalo na neuveriteľných 97! Presne toľko týchto domácich miláčikov má u seba doma. Chella zachraňuje psy z ulíc v Nassau a necháva ich preveriť a zaočkovať. Následne žijú s ňou až do chvíle, kým sa jej nepodarí nájsť ich rodinu alebo niekoho, kto by jej s nimi pomohol. Situácia však nie je ľahká, je to neustály boj. „Nové psíky prichádzajú každý deň, týždeň, mesiac. Je potrebná zvýšená starostlivosť, viac jedla,“ píše žena. „Je to malý ostrov, no napriek tomu tisíce psov bez domova chodia po uliciach a hľadajú jedlo, vodu a lásku. Všetci hľadajú to isté, niekoho, kto by ich miloval a bol k nim milý,“ dodala.

3 2

Odkedy sa jej príspevok rozšíril všade po internete, dostáva Chella dary od priaznivcov z celého sveta. Najdôležitejšie však je ochota útulkov vziať týchto psov a nájsť ich milujúcich majiteľov, ak sa to ešte dá. „Moje srdce je zlomené, pretože som tak veľa psov nechala na ulici, už som skrátka nemala viac miesta, aby som mohla prijať ďalších.“

2 5

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.