Vo Westministerskom paláci našli stopy po užívaní kokaínu na viacerých miestach. K užívaniu drog sa priznali aj politici

2117

Vyšetrovatelia objavili stopy po kokaíne na viacerých miestach v budove parlamentu, tzv. Westministerskom paláci, ktorý pozná celý svet. Je to totiž budova, v ktorej sa schádzajú najvyšší predstavitelia Spojeného kráľovstva. Odobrali vzorky z 9 rôznych miest a zistilo sa, že až na 4 z nich sa nachádzala táto droga.

Palace of Westminster fotografia
Foto od Tambako the Jaguar

Medzi takéto miesta patrí bar, toalety či okolie kancelárií poslancov. Tieto stopy odhalili vďaka špeciálnej metóde. Ide o akúsi utierku svetložltej farby, ktorá zmodrá, ak sa zistí prítomnosť kokaínu. Oblasti, z ktorých boli odobraté vzorky, sú prístupné pre tamojších zamestnancov, poslancov, ako aj pre návštevníkov Westminsterského paláca. Táto najnovšia správa prichádza potom, čo niekoľko kandidátov Konzervatívnej strany pripustili, že v týchto priestoroch drogy v minulosti skutočne užívali.

Pre Britov je to o to väčšie odhalenie, keďže práve vodca Konzervatívnej strany sa stane premiérom po tom, čo Theresa May odstúpila. Mnohí politici pritom nemali problém priznať sa k tomu, že kokaín v minulosti skutočne užívali. Hovorca parlamentu sa po týchto testov vyjadril takto: „Parlament berie otázku užívania návykových látok veľmi vážne a ponúka širokú škálu služieb v oblasti sociálnej starostlivosti a podpory zdravia pre tých, ktorí to potrebujú.“ Zároveň však dodal, že parlament je verejným miestom a víta viac ako milión návštevníkov ročne, ktorí majú prístup k zariadeniam.

cocaine fotografia
Foto od The Drug Users Bible

To však nič nemení na fakte, že k užívaniu drog sa priznali jednotliví politici, a to napr. také mená ako Michael Gove, Jeremy Hunt, Dominic Raab, Rory Stewart či Angela Leadsom. Bude zaujímavé sledovať či a ako sa to bude riešiť ďalej.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre