Vodopád v Peru vyzerá ako nevesta v svadobných šatách a závoji. Neveríte? Poďte sa presvedčiť. 

410

Videli ste niekedy v prírode niečo, čo vás prinútilo zastaviť sa, pozrieť sa znovu lepšie a následne žasnúť nad tým dokonalým veľdielom ? No, mimo mesta Cajamarca v severnom Peru sa vám môže naskytnúť veľkolepý pohľad, ktorý si nemôžete nechať ujsť – vodopád s názvom „Waterfall of the Bride” pripomína podobu nevesty, ktorá má na sebe závoj a svadobné šaty.

Zdroj: mymodernmet.com

Tento 16 metrov vysoký vodopád padá po útese tak, že magicky vytvára ilúziu ľudskej postavy stojacej na čiernej skale. Padajúca biela voda sa rúti v prirodzených drážkach kameňa podľa organického vzoru, ktorý sa kriví v rôznych smeroch. Výsledkom je, že vodopád vyzerá ako nevesta v svadobných šatách s plnou sukňou a závojom dômyselne padajúcim cez hornú časť tela.

Aj keď je tento vodopád určite jedinečný, nie je jediným orientačným bodom, ktorý možno porovnávať s nevestou a jej závojom. Zdá sa, že táto fatamorgána je pomerne bežná, pričom mnoho vodopádov po celom svete sa porovnáva s farbou a tvarom závoja. Napriek tomu, keď vidíte pohybujúcu sa vodu, ktorá aktívne vytvára tento živý obraz, máte pocit, že je jediná svojho druhu.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre