Prečo výber domáceho miláčika odzrkadľuje našu povahu?

3601

Možno ste si mysleli, že zvieratká, ktoré sa stanú členom vašej rodiny, si vyberáte len na základ toho, čo sa vám páči alebo čo je pre vás praktické. Prekvapivé však je, že práve výber domáceho maznáka je predurčený našimi povahovými vlastnosťami a veľa to o nás vypovie. Máme pre vás pripravených 5 základných povahových čŕt na základe ktorých ste si aj vy vybrali to správne zvieratko pre vás.

Psíčkari : sú lojálni a aktívni dobrodruhovia

3 66
Zdroj: canva

Psičkari sú najlepšími priateľmi človeka. Akokoľvek bizarne to môže znieť, je to naozaj tak. Psíky sú vyznačované svojou lojalitou a tým, že sú priateľské. To isté platí aj o ich majiteľoch. Majitelia psov nemajú problém vytvárať priateľstvá a keď raz patríte do ich úzkeho kruhu, budete tam pravdepodobne celý život. Sú to ľudia, ktorí milujú prírodu a pobyt von, preto si so svojimi štvornohými miláčikmi vychutnávajú dlhé prechádzky. Presne tak ako psy, majú radi dobrodružstvo, objavovanie neprebádaného a sú radi v dobrej spoločnosti.  Psy majú tendenciu nadväzovať priateľstvá v parkoch a vo voľnej prírode zase žijú vo svorkách. Presne to isté robia aj ich majitelia.

Milovníci mačiek: nezávislí a zvedaví introverti

4 42
Zdroj: canva

Mačky sú majestátne stvorenia. Majú svoju vlastnú hlavu, sú divoké a milujúce. Možno vám to tak nepríde, lebo mačky vedia byť aj veľmi zákerné, ale vo všeobecnosti sú to veľmi milujúce stvorenia. Veľmi podobní sú aj milovníci mačiek. Sú veľmi prieberčiví, čo sa týka spoločnosti ľudí, v ktorej sa majú pohybovať. Tak ako mačka si vyberie, komu sa pohladiť dá a komu nie, títo ľudia si svojich priateľov vyberajú veľmi precízne. Okrem iného vedia aj vycítiť komu dôverovať môžu a komu nie. Osoby, ktoré majú v obľube práve mačky, premýšľajú o svojom živote veľmi opatrne a radi objavujú nové záľuby a vášne. Sú to veľmi nezávislé bytosti a úplne v pohode si vystačia sami so sebou. Mačky sú veľmi rezervované až odmerané a ich majitelia po väčšine tiež. A aj keď sem-tam prídu nejaké tie škrabance, skrýva sa v nich veľa lásky, ktoré sú ochotní dať tej správnej osobe.

Majitelia operencov: kreatívni a spoločenskí ľudia

6 45
Zdroj: canva

Vtáky sú neobyčajne múdre zvieratá, majú prenádherné perie a často vedia spievať alebo dokonca rozprávať. Ich majitelia sú preto veľmi kreatívni a expresívni. Nemali by ste byť prekvapení, ak majiteľa papagája uvidíte oblečeného do pestrofarebných farieb alebo jeho obraz v galérii sa vám bude páčiť úplne najviac. Okrem toho sú lojálni, hraví a ľahko sa pre všetko nadchnú. Vtáčiky sú nenáročné na údržbu, presne ako ich majitelia. Milujú zvuky prírody a preto si prírodu vo forme malého operenca priniesli aj domov.

Obdivovatelia plazov: analyticky a nekonvenčne zmýšľajúci ľudia

5 52
Zdroj: canva

Plazy pre väčšinu ľudí predstavujú slizké a nechutné stvorenie, ktoré sú chladné a totálne nevhodné za domáceho miláčika. Je to kvôli strachu z plazov ako takých a z predsudkov, ktoré sú do nás odmalička vštepované. Tí, ktorí plazy milujú však vedia, že to nie je pravda. Aj to je dôvod, prečo ich majitelia patria medzi nekonvenčných mysliteľov. Vedia totiž, že plazy dokážu svojho pána alebo paničku milovať presne tak isto, ako ktorékoľvek iné zvieratko, akurát svojim vlastným spôsobom. V tomto sú si s majiteľmi veľmi podobní. Okrem toho sú majitelia plazov pokojní, trpezliví a svojím spôsobom odvážni, keď chovajú niečo, z čoho majú iní nočné mory.

Chovatelia rybyčiek: pokojní a kľudní ľudia

7 44

Keď vaše domáce zvieratko pláva v akváriu, máte veľmi pokojnú a kľudnú povahu. Milovníci rybyčiek majú úplne zo všetkého najradšej pozorovanie svojich rybiek. Cenia si svoj kľud, pohodu a poriadok a naopak nemajú radi chaos a neporiadok. Na základe výberu domáceho miláčika sa ďalej vyznačujú trpezlivosťou, sú chladní, pokojní a sústredení. Milujú vytvárať zdravé a čisté prostredie pre svojich domácich miláčikov, ale aj pre svojich ľudských parťákov.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.