Top 6 miest na svete, kde je západ a východ slnka zážitok na celý život

764

Pozorovanie slnka pri východe alebo západe nad krajinou je pre mnohých ľudí nezabudnuteľným zážitkom. Ak hľadáte miesta, kde sa dajú tieto javy pozorovať v celej svojej sláve, niektoré z najkrajších miest na svete ponúkajú úchvatné scenérie a atmosféru. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na sledovanie východu a západu slnka.

Najkrajší východ slnka 

Adams Peak, Srí Lanka

Adams Peak je posvätné miesto pre mnohých buddhistov, hinduistov a kresťanov v Srí Lanke. Okrem toho ponúka tiež jedinečný výhľad na krásny východ slnka. Výstup na vrchol, ktorý má výšku viac ako 2 200 metrov, môže byť náročný, ale zážitok z úžasného východu slnka určite stojí za to.

Zdroj: YouTube

Stonehenge, Anglicko

Toto pradávne kamenné miesto v Anglicku je známe svojimi archeologickými významom a prekrásnym východom slnka. Ak si chcete vychutnať tento zážitok, môžete si dovoliť špeciálnu rezerváciu pred západom slnka. Na tento západ slnka určite nezabudnete.

Zdroj: YouTube

Národný park Haleakala, Havaj

Tento národný park na Havaji ponúka nádherné scenérie a úžasný východ slnka. Výhľady z vrcholu vulkánu, ktorý má výšku viac ako 3 000 metrov, sú nezabudnuteľné. Ak sa chystáte na tento výlet, odporúča sa rezervovať si miesto na parkovisku pred západom slnka a potom sa vydať na výstup na vrchol.

Zdroj: YouTube

Najkrajší západ slnka

Santorini, Grécko

Toto krásne grécke ostrovné mesto je známe svojimi úchvatnými západmi slnka, ktoré sa odohrávajú nad kalderou. Ak chcete vychutnať tento zážitok v úplnej pohode, môžete si rezervovať miesto v reštaurácii alebo kaviarni s výhľadom na more a sledovať, ako sa slnko ponára za obzor.

Zdroj: YouTube

Safari v Keni

Safari v Keni ponúka nádherné scenérie a krásne západy slnka. Po celodennom sledovaní zvierat v divočine si môžete vychutnať krásny západ slnka v rozmanitých krajinných scenériách. Napríklad v Masai Mara môžete sledovať západ slnka nad horami, kde sa zobrazuje úžasný oranžový a červený odtieň na oblohe.

Zdroj: YouTube

Amsterdam Bar, Koh Phangan, Thajsko

Tento bar na pláži ponúka úchvatné západy slnka a priam nezabudnuteľnú atmosféru. Svoje nápoje si môžete vychutnať priamo na pláži, kde sledujete, ako sa slnko ponára do Andamánskeho mora a zostáva na oblohe zvláštne sfarbenie.

Zdroj: YouTube

Všeobecne platí, že pre úchvatné západy slnka sa dajú nájsť skvelé miesta po celom svete. Či už ste v horách, na pláži alebo v meste, západ slnka je vždy krásny zážitok, ktorý stojí za to vidieť. Preto, ak máte možnosť, neváhajte a vychutnajte si krásu týchto miest za prítomnosti západu či východu slnka.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre