Pozorovanie slnka pri východe alebo západe nad krajinou je pre mnohých ľudí nezabudnuteľným zážitkom. Ak hľadáte miesta, kde sa dajú tieto javy pozorovať v celej svojej sláve, niektoré z najkrajších miest na svete ponúkajú úchvatné scenérie a atmosféru. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na sledovanie východu a západu slnka.

Najkrajší východ slnka 

Adams Peak, Srí Lanka

Adams Peak je posvätné miesto pre mnohých buddhistov, hinduistov a kresťanov v Srí Lanke. Okrem toho ponúka tiež jedinečný výhľad na krásny východ slnka. Výstup na vrchol, ktorý má výšku viac ako 2 200 metrov, môže byť náročný, ale zážitok z úžasného východu slnka určite stojí za to.

Zdroj: YouTube

Stonehenge, Anglicko

Toto pradávne kamenné miesto v Anglicku je známe svojimi archeologickými významom a prekrásnym východom slnka. Ak si chcete vychutnať tento zážitok, môžete si dovoliť špeciálnu rezerváciu pred západom slnka. Na tento západ slnka určite nezabudnete.

Zdroj: YouTube

Národný park Haleakala, Havaj

Tento národný park na Havaji ponúka nádherné scenérie a úžasný východ slnka. Výhľady z vrcholu vulkánu, ktorý má výšku viac ako 3 000 metrov, sú nezabudnuteľné. Ak sa chystáte na tento výlet, odporúča sa rezervovať si miesto na parkovisku pred západom slnka a potom sa vydať na výstup na vrchol.

Zdroj: YouTube

Najkrajší západ slnka

Santorini, Grécko

Toto krásne grécke ostrovné mesto je známe svojimi úchvatnými západmi slnka, ktoré sa odohrávajú nad kalderou. Ak chcete vychutnať tento zážitok v úplnej pohode, môžete si rezervovať miesto v reštaurácii alebo kaviarni s výhľadom na more a sledovať, ako sa slnko ponára za obzor.

Zdroj: YouTube

Safari v Keni

Safari v Keni ponúka nádherné scenérie a krásne západy slnka. Po celodennom sledovaní zvierat v divočine si môžete vychutnať krásny západ slnka v rozmanitých krajinných scenériách. Napríklad v Masai Mara môžete sledovať západ slnka nad horami, kde sa zobrazuje úžasný oranžový a červený odtieň na oblohe.

Zdroj: YouTube

Amsterdam Bar, Koh Phangan, Thajsko

Tento bar na pláži ponúka úchvatné západy slnka a priam nezabudnuteľnú atmosféru. Svoje nápoje si môžete vychutnať priamo na pláži, kde sledujete, ako sa slnko ponára do Andamánskeho mora a zostáva na oblohe zvláštne sfarbenie.

Zdroj: YouTube

Všeobecne platí, že pre úchvatné západy slnka sa dajú nájsť skvelé miesta po celom svete. Či už ste v horách, na pláži alebo v meste, západ slnka je vždy krásny zážitok, ktorý stojí za to vidieť. Preto, ak máte možnosť, neváhajte a vychutnajte si krásu týchto miest za prítomnosti západu či východu slnka.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.