Vydal sa na túru, no po 40 minútach si zlomil nohu aj ruku, naspäť sa plazil dva dni

389

54-ročný turista sa vydal jedného dňa na túru v austrálskom štáte Queensland. Chybou bolo, že o tomto svojom výlete nikomu nepovedal, pretože sa stalo presne to, čo si ani v najhoršom sne neprial. Bol na pokraji smrti. Po necelej hodine chôdze sa dostal k vodopádu a ďalej už nešiel, pretože sa šmykol a padol. Letel niekoľko metrov až do rokliny. Ťažko zranený muž sa napokon dva dni plazil nebezpečným bušom.

Foto od youtube

Keďže na toto miesto chodí pravidelne, tak ani v kútiku duše nemohol predpokladať, že pri výstupe na horu Nebo sa stane niečo takéto. „Netrvalo mi to ani hodinu, kým som sa dostal k vodopádu. Liezol som tam mnohokrát. Zrazu som sa šmykol a uvedomil som si, že padám. Letel som asi šesť metrov a potom nasledoval tvrdý náraz. Vedel som, že mám veľký problém,“ povedal Parker. Keď sa rozhliadol, zistil, že je na dne hlbokej rokliny. A čo čert nechcel, nápomocný mu nebol ani mobilný telefón. Najskôr si totiž myslel, že vylezie vyššie a zavolá pomoc, no telefón sa pri páde úplne rozbil a stal sa nefunkčným.

Chlapík to mal naozaj ťažké, no nikdy nepomyslel na to, žeby sa vzdal. Práve naopak, veľmi dobre si uvedomoval v akej situácii sa nachádza a že musí začať konať. „To, čo mi veľmi pomohlo boli skúsenosti zo záchrannej služby, ktorej som členom už sedem rokov. Vedel som, že tam, kde sa práve nachádzam, ma nikto nikdy nenájde. Jediná možnosť, ktorú som mal, bola odplaziť sa,“ povedal k danej situácii zranený turista. Avšak, tam sa jeho problémy ani zďaleka nekončili. Ako sme už písali, pri páde si zlomil nohu aj ruku a záchrana sa výrazne skomplikovala. Bolesť, ktorú prežíval sa dá slovami opísať len ťažko, no bojoval, doslova sa plazil. A zvládol to. Dodal, že to, čo mu trvalo 40 minút, bolo na spiatočnej ceste dva dni. „Keďže to mal byť trojhodinový výlet, vo vaku som mal iba nejaké oriešky a tyčinku. Vodu som pil z potoka. To bolo všetko, čo som mal za tie dni v ústach,“ dodal dobrodruh.

Je však jasné, že je to obrovský bojovník. Nikdy sa nevzdal a bol za to patrične odmenený. Napokon sa doplazil presne tam, kam plánoval. Mal pri sebe striebornú fóliu, ktorú roztiahol a trpezlivo čakal na pomoc, aj keď vtedy netušil či a kedy ho nájdu. Záchranári ho napokon objavili. Chlapíkov chirurg sa po zákroku vyjadril, že musí mať prah bolesti niekde úplne inde, ako väčšina ľudí, pretože si nedokáže ani len predstaviť, ako dokázal prejsť takúto vzdialenosť so zlomenou nohou aj rukou. Tak či onak, určite ho hnala chuť žiť a nepoddať sa.

 

Zdroj: Tvnoviny.sk

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre