Vyhodili ho z univerzity, no on sa tam vrátil a dokončil ju kvôli rodičom. Tí sa to dozvedeli až keď im dal pozvánku na promócie

1990

Vidieť svoje dieťa, ako končí vysokú školu s titulom je jedným z najviac potešujúcich pocitov, aké rodičia prežívajú. Nie je to však pre mladého absolventa vždy ľahká úloha. Najmä so všetkými ďalšími výzvami, ktoré prináša život po absolvovaní školy.

24-ročný Hanss Mujica z Texasu je jedným z tých, ktorý prekonali mnohé prekážky na svojej ceste, ale vždy sa zameral na jednu vec – aby boli na neho rodičia hrdí. „Na strednej škole som nebol práve najvzornejším študentom,“ priznal sa Hanss. Najprv nešiel práve najlepšou cestou. Po tom, čo povedal svojim rodičom, že ho vyhodili z vysokej školy, došlo k obratu. „Ich tvár sa naplnila úplným sklamaním a smútkom. Bolo to porovnateľné s momentom, ako keď sa dozvedeli, že môj starší brat zomrel. A preto som si povedal, že už nikdy ich nechcem vidieť v takomto stave.“

Práve vtedy začala jeho tvrdá práca. Nebolo to ľahké, no Hanss zdolal každú výzvu, pretože jeho odhodlanie a strach zo sklamania jeho rodičov ho držali hore. A pozrite si jeho príbeh a aké prekvapenie si pre svojich rodičov pripravil.

Hanssov sen bol, aby boli na neho jeho rodičia hrdí:

Stále hovorili, že najlepší darček aký môžeš svojim rodičom dať, je tvoje vzdelanie. Na tento moment sa chlapec pripravoval veľmi dlho.

Keďže bol vylúčený zo školy, bola mu odobratá aj pomoc zo strany štátu. A tak Hanss nemal peniaze na štúdium. Bol nútený zobrať si núdzový úver od školy. Prišlo leto 2015 a on už nedokázal splácať univerzite túto pôžičku.

Rozhodol sa zanechať štúdium na jeden rok a zarobiť si. Rok pracoval v miestnej banke a neskôr sa rozhodol zamestnanie vymeniť. Začal pracovať vo firme ako robotník. Síce to pre neho nebola práve najlepšia práca, ale peniaze nutne potreboval.

Našťastie, mal aj výborných priateľov, ktorí ho nechali ubytovaného vo svojom dome zadarmo. Keďže dobre poznali jeho finančnú situáciu, rozhodli sa mu takto pomôcť.

Neskôr sa mu pôžičku podarilo splatiť a školu napokon dokončil tento rok. Rodičia však netušili, že sa do školy vrátil. Toto všetko bolo prekvapenie a povedal im to až vtedy, keď už bol oficiálne absolventom univerzity.

„Strávil som 6 rokov tým, aby som splnil sen svojim rodičom. Bolo úžasné vidieť ich reakciu. Do obalky som vložil dve pozvánky na moje promócie a list s mojím poďakovaním.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre