Vyhodili ho zo strednej školy, ako tínedžer bol bezdomovcom a dnes mení záhrady na plážový raj

2789

Akýkoľvek úspech len málokedy prichádza bez boja. Ak niečo človek chce, skrátka si za tým musí stoj čo stoj ísť. Iba žeby za neho vydrel niečo niekto iný, napr. rodičia. Tento prípad je však príkladom prvej spomínanej možnosti, ako dosiahnuť svoje sny. Nie vždy je to ľahké, no človek pracujúci tak tvrdo ako Eric White je dôkazom, že tá odmena naozaj stojí za kamenistú cestu.

Erik je 33-ročný muž, ktorý stojí za činnosťou spoločnosti Zydeco Construction. Táto firma začala stavať nádherné pláže a rybníky priamo na pozemku ľudí, ktorí si tieto služby objednajú. „Plavecké rybníky“, ako ich Erik nazýva, sú vlastne len krásne modré bazény, ktoré sú obklopené pieskom a vybavené jeho špeciálnym patentovaným vodným čerpadlom. Celé to vyzerá, akoby ste boli na reálnej pláži. Ako už bolo povedané, stavebný robotník z Louisiany musel tvrdo bojovať o svoj úspech. Nebol totiž vždy návrhárom bazénov. Už ako tínedžer sa musel potácať životom sám a istý čas bol dokonca bezdomovcom.

Čítať sa naučil až na druhom stupni a tie časy boli pre neho skutočne ťažké. Sotva dokázal napísať vlastné meno. Potom, čo ho zo strednej školy vyhodili, začal pracovať pre miestnu stavebnú spoločnosť. Mal totiž dcéru a aby ju uživil, bol nútený pracovať už od mladého veku. „Ten chlap, s ktorým som pracoval v stavebnej spoločnosti ma vzal pod svoje krídla a naučil ma toho veľmi veľa. Po 6 mesiacoch som už riadil vlastný tím,“ spomína muž.

Odtiaľ však po čase odišiel do inej firmy, pretože tá mu ponúkla vyšší plat. Neskôr sa však rozhodol ísť vlastnou cestou a založil si obchod s názvom Cool Pools. Darilo sa mu veľmi dobre, no minulý rok sa rozhodol predať ho za viac ako milión dolárov. Momentálne robí vedúceho v spoločnosti Zydeco Construction, kde naplno využíva svoju fantáziu i tvorivosť.

Hoci hovorí, že jeho pláže vybudované priamo na záhrade stoja niekoľko tisíc dolárov, tak sú jedinečné už len z toho pohľadu, že žiadne dva z jeho výtvorov nie sú rovnaké. Každá z nich je zároveň akýmsi rajom na zemi. Napriek svojmu ťažkému osudu sa tento muž nevzdal a teraz vykonáva činnosť, ktorá je skutočne ohromná. Veď, posúďte sami.

 

Zdroj

Foto: Youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre