Spoločné sledovanie hororov robí páry šťastnejšími. Tu sú dôvody prečo je tomu tak.

1159

Veľa ľuďom by sa zdal romantický film ako tá najlepšia voľba na sledovanie vo dvojici. Nájdu sa aj výnimky, no sme presvedčení, že len málokto by zvolil film hororového žánru. Avšak práve tie sú ideálnou voľbou a my vám v tomto článku ozrejmíme, prečo je tomu tak. Nechajte si to prejsť mysľou a nabudúce skúste zvoliť namiesto sentimentálnej drámy alebo romantickej komédie dobrý horor.

Hororové filmy vás naladia na romantiku

Zdroj: unsplash

Psychológovia zistili, že je pravdepodobnejšie, že sa človek do niekoho zamiluje, alebo s ním rovno skončí v posteli, ak si spolu pozrú kvalitný strašidelný film. Sledovanie hororu totiž v ľuďoch burcuje emócie v podobe strachu a úzkosti a takisto zvyšuje mieru vzrušenia, ktoré budete mať chuť niekam presmerovať.

Tieto emócie sa prejavujú i navonok ako búšenie srdca alebo spotené dlane, k čomu ľudia hľadajú vysvetlenie a často to pripisujú práve vzájomnej príťažlivosti.

Strach podnecuje uvoľňovanie dopamínu

Pri pozeraní hororu budete mať väčšiu chuť túliť sa k svojmu partnerovi. Pocit strachu totiž uvoľňuje dopamín, ktorý je okrem iného zodpovedný aj za pocit lásky a príťažlivosti.

Zjednodušene povedané, dopamín je chemická látka, ktorá hovorí nášmu mozgu, že sa nám niečo páči a chceme toho viac.

Ukázať zraniteľnosť je prospešné pre váš vzťah

Zdroj: shutterstock

Pre vzťah je intimita dôležitá – avšak nie len tá fyzická, ale aj duševná a jej súčasťou je i odhalenie svojej zraniteľnosti. To nám umožňuje väčšmi sa priblížiť k našim partnerom. Súbežne dávajú našim partnerom príležitosť ponúknuť nám oporu, a tým posilniť vzájomnú dôveru.

Sledovanie hororových filmov vám pomôže byť menej stresovaní

Dôležité je sledovať horor vo dvojici – pri pozeraní sa vám uvoľní adrenalín, ktorý ak nie ste neustále pod jeho vplyvom, dokáže byť užitočný. Vďaka nemu totiž zabudnete na okolité starosti a sústredíte sa len na jediné – v tomto prípade dianie na obrazovke. Po opadnutí jeho účinku prichádza úľava a únava, vďaka čomu vás čaká pokojný a regenerujúci spánok.

Je dokázané, že ľudia ktorí pravidelne pozerajú horory menej pociťujú stres a sú lepšie oddýchnutí.

Hororové filmy vám umožnia spoznať, ako vaše polovičky reagujú na situácie pod vysokým tlakom

a person sitting in front of a laptop
Photo od Anastasia Nelen na Unsplash

Sledovanie hororového filmu vo dvojici je dokonalý spôsob, ako si otestovať, ako bude váš partner reagovať vo vypätej situácii. Iste, je rozdiel pozerať fikciu a čeliť realite (navyše v skutočnom svete asi nebudete prenasledovaní vrahom alebo zombie). No i tak si môžete overiť, či zostane váš partner pokojný a chladný ako vám to možno tvrdil.

Štúdie (ktoré sa zaoberali vzťahmi medzi mužmi a ženami) ukazujú, že muži uprednostňujú byť osobou, ktorá má pri pozeraní hororových filmov kontrolu, a ženy zase preferujú byť s dominantným partnerom.

Sledovanie hororu vo dvojici zbližuje

persons hand with heart shaped sign
Photo od Farrinni na Unsplash

Počas sledovania strašidelného filmu – či už ho pozeráme sami alebo s niekým iným – sa nám uvoľňuje celá zmes emócií, dostávame sa na hranicu našej existencie, dokážeme si uvedomiť aj to, na čo by sme inak neprišli. Nakoniec väčšina z nás chce vidieť dobro víťaziť nad zlom, aj pri sledovaní hororov.

Ak toto všetko zažívate spolu s partnerom, utuží to váš vzťah, lepšie sú uvedomíte svoju blízkosť a prepojenie.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre