Možno sa vám zdá, že tento svet ide do záhuby a ľudia sú stále horší. Avšak, aj v dnešnej dobe existujú ľudia, o ktorých svet častokrát ani nevie a predsa robia veľké veci. O takých sa však hovorí oveľa menej. A takýto prípad vám práve teraz prinášame. Príbeh hrdinu dnešnej doby.

V priebehu svojej 44-ročnej kariéry Dr. Ramana Rao vyliečil resp. stále lieči viac ako dva milióny ľudí a nikdy si nič neúčtuje za svoje služby. Rao vedie najdlhšie fungujúcu bezplatnú kliniku na svete. Toto svoje liečebné centrum otvoril hneď potom, čo v roku 1973 získal doktorský titul.

Spočiatku liečil len niekoľko pacientov denne. Teraz to je niekedy aj 2 000 ľudí. Všetko sa to deje neďaleko Bangalore v Indii. 

Rao poskytuje všetko, od injekcií a liekov až po operácie šedého zákalu. Rovnako poskytuje desiatky služieb v oblasti ústneho zdravia či starostlivosti o pokožku. A čo viac, svojim vyčerpaným pacientom nosí jedlo, kým oni čakajú v rade. V jeho práci mu pomáha aj jeho manželka a synovia, ktorí sú tiež lekármi. No k dispozícii má aj tím dobrovoľníkov.

Pred 8 mesiacmi žiadali o finančnú pomoc, ktorej sa aj dočkali. Raoova klinika získala doteraz stovky darov v celkovej hodnote 86 000 dolárov.

The World's Longest Serving Free Clinic

Meet the village doctor who has treated more than 2 million poor patients for free. Follow his story at bit.ly/villageclinic

Zveřejnil(a) Milaap dne Pátek 23. února 2018

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.