Nový výskum zistil, že väčšina užívateľov marihuany by sa chcelo sfajčiť so svojimi starými rodičmi

2104

Užívanie trávy a húlenie bolo niečo, čo ľudia pred svojou rodinou skrývali. Dnes je však marihuana v mnohých štátoch legálna. V dôsledku toho sú ľudia otvorenejší a konope už nemusia skrývať. V skutočnosti nové prieskumy zistili, že veľa ľudí je ochotných zhúliť sa so svojou rodinou.

Screenshot 11

Nedávny prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Azuca, značka konopných jedál, ukázal, že 60% respondentov je ochotných užívať marihuanu so svojimi starými rodičmi. V dôsledku neustále sa zvyšujúcej legalizácie konope sa zvyšuje aj počet zákonov, ktoré hodnotia zvyky a postoje spotrebiteľov k užívaniu konope.

Keďže federálna legalizácia klope na dvere, prieskum sa snaží nastoliť zásadné otázky. Tieto otázky siahajú od konope ako budúcnosti liečby až po konzumáciu v práci. Prieskum tiež identifikuje najväčšie preferencie konope na trhu.

Metodika

Prieskum Američania a spotreba konope na uskutočnil online pomocou Survey Monkey. Prieskum mal národnú vzorku 1089 účastníkov. Títo účastníci sa rozprestierali na rôznych úrovniach príjmov a v rôznych geografických regiónoch Spojených štátov. Prieskum bol tiež vážený, aby sa rozpoznalo rozloženie podľa veku a pohlavia. Týkal sa vekových kategórií od 18 do 60+ rokov v Spojených štátoch. Viac ako polovicu účastníkov tvorili užívatelia kanabisu.

Na konci prieskumu sa zistilo, že 60% respondentov bolo ochotných užívať kanabis so svojimi starými rodičmi. A nielen to, z prieskumu vyplynuli aj ďalšie kľúčové zistenia vrátane rastúcej popularity jedál z trávy.

david gabric KdC5agsz6ik unsplash scaled
zdroj: David Gabric / unsplash.com

Popularita trávy v jedlej forme

Pochutiny sa v prieskume ukázali ako hlavná preferencia užívania, pričom viac ako polovica respondentov sa rozhodla pre tento spôsob. Väčšina respondentov uprednostňuje pochutiny, ako napríklad pečivo a gumové cukríky viac než vapovania a fajčenie.

Viac ako polovica (53%) respondentov sa tiež podelila o to, že vďaka pandémii zvýšili spotrebu tohto jedla. Prieskum tiež vyniesol na svetlo, že viac ako polovica (54%) by uvítala, keby sa účinky potravín dostavili rýchlejšie. Približne dve tretiny (62%) respondentov by tiež chceli pochutiny s malou alebo žiadnou chuťou konope. Prieskum tiež zistil, že 17% respondentov uprednostňuje nápoje, zatiaľ čo 13% zvolilo ako svoju preferenciu tropické kanabinoidy.

margo amala bc9DFiU7b00 unsplash scaled
zdroj: Margo Amala / unsplash.com

Medzi ďalšie kľúčové zistenia prieskumu patria:

Pochopenie konope

Viac ako dve tretiny (70%) respondentov dokážu rozlíšiť rozdiely medzi CBD a THC. Okrem toho približne polovica (45%) respondentov vie o mikrodávkovaní a spôsobe jeho podávania.

Konopný wellness

Približne 58% respondentov si myslí, že konope je perspektívou liečby bolesti. V prípade užívateľov konope, ktorí sa zúčastnili prieskumu, ho 64% používa na relaxáciu a 43% na podporu spánku. Taktiež 40% ho používa na liečbu bolesti, 39%  na rekreáciu a 37% na zdravie a wellness.

kimzy nanney b2haCjfk cM unsplash scaled
zdroj: Kimzy Nanney / unsplash.com

Zvyky pri užívaní konope

Aj napriek tomu, že užívanie konope dospelými osobami je v súčasnosti legálne vo viac ako 18 štátoch Spojených štátov, niektorí Američania konope nikdy nevyskúšali. Prieskum uvádza, že viac ako 50% Američanov konope ešte nepoužilo. Z populácie, ktorá konope užíva, 28% tvrdí, že ho užíva denne, 18% týždenne, 15% mesačne a 39% niekoľkokrát ročne.

Preferencie v oblasti konzumácie konope

Viac ako polovica užívateľov kanabisu (52%) uprednostňuje konzumáciu kanabisu vo forme žuvačiek. 30% tvrdí, že uprednostňuje iný druh jedla alebo čokoládu, zatiaľ čo 39% dáva prednosť fajčeniu. Takisto 22% užívateľov konope uprednostňuje vaporizér, 13% si vyberá tropické a 17% používa nápoje.

kimzy nanney qgIg42OxbwI unsplash scaled

Postoje k marihuane

Z prieskumu tiež vyplýva, že približne tretina konzumentov konope si myslí, že je rozumné konzumovať konope v práci. Napokon prieskum potvrdzuje, že väčšina konzumentov konope (60 %) uprednostňuje nákup drahého konope v lekárni pred lacnejším konope na nelegálnom trhu.

Výsledok prieskumu potvrdil to, čomu tím Azuca už roky veril. Tím je presvedčený, že konopné pochutiny sú budúcnosťou a šťastím konopného priemyslu.

K prieskumu sa na tlačovej konferencii vyjadrila aj generálna riaditeľka a prezidentka spoločnosti Azuca Kim Sanchez Raelová. Spomenula, že prieskum tiež odhalil, že je stále potrebné vzdelávať širokú verejnosť o konope. Keď hovorila o dopyte po konope, uviedla, že dopyt naďalej exponenciálne rastie. A teraz je ten správny čas, aby spoločnosť Azuca priniesla na trh prístupné a sofistikované produkty, ktorým môžu ľudia dôverovať.

thought catalog UoXLndT32Hg unsplash scaled
zdroj: Thought Catalog / unsplash.com

O spoločnosti Azuca

Spoločnosť Azuca je súkromná spoločnosť podporovaná investormi, ktorá ponúka globálnemu konopnému priemyslu rýchlo sa vyvíjajúce, vo svojej triede najlepšie systémy na dodávanie jedlých produktov. Na čele spoločnosti stojí zakladateľ Ron Silver (kreatívny riaditeľ) a spoluzakladateľ Kim Rael (generálny riaditeľ).

Výrobky spoločnosti sú vytvorené šéfkuchárom a poháňané patentovanou metódou AZUCA TiME INFUSION™. Tento proces obalí každú molekulu kanabinoidov, aby boli „priateľské k vode“ pre kontrolovateľný a predvídateľný zážitok.

terre di cannabis rcjZYEHFgKE unsplash scaled
zdroj: Terre di Cannabis / unsplash.com

Záver

Niet pochýb o tom, že federálna legalizácia konope by zničila mnohé stereotypy o tejto bylinke. A čo je najdôležitejšie, výskumníci by mali plnú a federálnu podporu na skúmanie analgetických vlastností konope.

Tento prieskum dáva predstavu o tom, aká by bola budúcnosť krajiny, ktorá by prijala konope. Je to skutočne niečo, čo možno očakávať – budúcnosť správnej liečby bolesti, relaxácie a rekreácie.

Zdroj

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

1 komentár

  1. ako liek dobre ale fajcenie je uplne ina vec…..trochu pouzivaj aj intuiciu nie len suchu mysel ktoru obalamutis ako ni; a nielen t co kto z tabora za marisku povie…robil som vo francii s par mladymi ludmi -vsetci do jedneho fajcili marisku a ked mali medzi fajcenim tak boli „divni“, akoby stale cakali kedy uz bude nasledujuci joint….nemiesat hrusky s jablckami….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.