Čo môžu znamenať sny o padaní či strate zubov?

438

Analýza snových symbolov a pripisovanie im významu sa v populárnej kultúre stalo zdrojom zábavy aj sebareflexie. Znamenajú niečo sny? Môžete sa naučiť svoje nevedomé priania a túžby interpretáciou svojich snov? Niektorí tvrdia že áno a iní zas nie.

Sny o padaní

Podľa mnohých populárnych interpretácií snov a aspoň jednej štúdie sú padajúce sny znakom toho, že niečo vo vašom živote nie je v poriadku. Môže to naznačovať, že musíte napríklad prehodnotiť výber alebo zvážiť nový smer v niektorých oblastiach vášho života.

„Snívanie o páde je veľmi bežné. Je to symbol strachu v skutočnom živote – možno zlyhania v práci alebo v milostnom živote,“ hovorí Russell Grant, autor knihy „The Illustrated Dream Dictionary.“ Dodáva, že „Pád často vyjadruje potrebu uvoľniť sa a viac si užívať život.“

pexels photo 5655150
Zdroj: Pexels

Sny o nahote na verejnosti

Mali ste niekedy jeden z tých trápnych snov, keď sa objavíte v škole alebo v kancelárii úplne nahý? Nebojte sa. Snívať o nahote nie je nič zvláštne.

Penney Peirce, autorka „Dream Dictionary for Dummies“, naznačuje, že snívanie o verejnej nahote môže naznačovať, že sa cítite ako falošní alebo že sa bojíte odhaliť svoje nedokonalosti a nedostatky.

Sny o strate zubov

Čo znamenajú sny, ak vám v nich vypadnú zuby? Penney Peirce, autor „Dream Dictionary for Dummies“, naznačuje, že snívanie o strate zubov môže mať viacero významov.

Môže to znamenať, že sa napríklad obávate o svoju príťažlivosť alebo vzhľad. Môže to tiež naznačovať, že máte obavy o svoju schopnosť komunikovať alebo že máte obavy, že ste povedali niečo trápne.

„Skutočnou podstatou zubov je ich schopnosť prehrýzť sa, rezať, trhať a brúsiť,“ vysvetľuje. „Ak vám vypadnú zuby, stratíte osobnú silu a schopnosť byť asertívny, rozhodný a sebaochranný.“

pexels photo 7195441
Zdroj: Pexels

Sny o umieraní

Smrť je ďalšou bežnou témou snov, ktorá môže byť obzvlášť znepokojujúca. Snívajúci niekedy snívajú o smrti milovanej osoby alebo dokonca o tom, že sami umrú. Populárne interpretácie snov naznačujú, že takéto sny odrážajú úzkosť zo zmeny alebo strach z neznámeho.

„Rovnako ako smrť, aj zmena môže byť strašidelná, pretože – rovnako ako smrť – nevieme, čo je „na druhej strane“ zmeny, a preto snívajúca myseľ prirovnáva zmenu k smrti,“ píše Lauri Loewenberg vo svojej knihe Dream on it: Odomknite svoje sny, zmeňte svoj život.“

Loewenberg tiež verí, že snívanie o smrti milovanej osoby môže odrážať podobný strach zo zmeny, najmä pokiaľ ide o naše deti. Ako dieťa vyrastá, myseľ rodiča sa začína pýtať, kam sa podela mladšia verzia dieťaťa. Sny o umieraní preto odrážajú akýsi smútok nad plynutím času.

Sny o lietaní

Podľa Tonyho Crispa, autora „Dream Dictionary“, sny o lietaní majú často dve veľmi odlišné stránky. Môžu predstavovať pocity slobody a nezávislosti. Na druhej strane môžu tiež naznačovať túžbu utiecť alebo uniknúť z reality života.

„Samotné lietanie sa vyskytuje najčastejšie,“ píše, „ukazuje nezávislý aspekt lietania. Ale pretože často zahŕňa pozitívne pocity potešenia, lietanie môže zobrazovať našu sexualitu… najmä jej aspekty vyjadrujúce slobodu od spoločenských noriem a obmedzení.“ 

pexels photo 1262304
Zdroj: Pexels

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.