Za jedinou fotografiou sa skrýva veľmi krásny príbeh, ktorý už pozná celý svet

1784

Ak si spomeniete na svoj prvý deň v škole, pravdepodobne si pamätáte, aké stresujúce to pre vás bolo. A najmä v tom mladšom veku, kedy ste ani len netušili, čo vás v škole vôbec čaká. Zrazu ste na novom mieste, obklopení novými tvárami, čo je v skutočnosti celkom ohromujúce a nie veľmi príjemné. Avšak ak máte niekoho, komu môžete dôverovať, môže vám to pomôcť veľmi rýchlo zmierniť obavy. A tento krásny príbeh je podobný.

Courtney Moore nedávno zdieľala na internete fotografiu svojho syna, ktorý drží za ruku spolužiaka Connora a táto fotografia sa zaslúžene veľmi rýchlo rozšírila všade po internete. Hneď v prvý deň v škole si Christian všimol, že Connor plače v rohu a rozhodol sa ho potešiť. V tom čase však Christian nevedel, že chlapček trpí autizmom a že jedným z dôvodov, prečo plakal, bolo to, že bol ohromený novým prostredím. „Ráno pred odchodom do školy bol veľmi nadšený, že tam konečne môže ísť. Nebola som tam, ale viem si predstaviť, čo ho prinútilo plakať. On je totiž ohromený príliš veľkým množstvom vecí okolo neho a nevníma dobre ani príliš hlučné prostredie. Keď je naštvaný alebo veľmi šťastný, zvyčajne to vyjadrí slzami,“ povedala Connorova mama April.

Christian si hneď všimol, že Connora sa necíti dobre a vybral sa za ním. Chytil ho za ruku, počkal s ním, kým zazvoní a priviedol ho až do triedy. „Už teraz sú neoddeliteľnou dvojkou,“ povedala Courtney. Connorovi rodičia síce neboli počas jeho prvého školského dňa s ním, no boli radi, že sa o neho niekto postaral. „Ide o to, že Connor sa rozhodol ísť autobusom, takže jeho otec a ja sme neboli s ním kvôli tomu. Čítanie Courtneyho príspevku ma rozplakalo. Škola je zároveň jedno z mála miest, kde s ním nemôžeme byť,“ povedala matka.

April povedala, že jej synovi diagnostikovali autizmus, keď mal 6 rokov. „Uvedomovali sme si, že asi 18 mesiacov nijakým spôsobom nenapreduje, ale jeho lekári nám stále hovorili, že je to len chlapec a že to bude nejaký čas trvať,“ vysvetlila. „Komunikácia je pre neho niekedy naozaj frustrujúca, najmä keď nerozumieme tomu, čo povedal.“ Nemá žiadnych súrodencov, takže výchovu sústredia rodičia len na neho. Vychovávať chlapca s autizmom však nie je vôbec jednoduché. Aj Connor sa vyjadril k tomuto ťažkému dňu: „Bol ku mne láskavý. Bol som v škole prvý deň a začal som plakať, potom ku mne prišiel Chritian. Bol som šťastný.“

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre