Za strie či kilá navyše po pôrode sa netreba hanbiť a za týmto si stoja aj hrdé matky

2980

Ženy po pôrode sa často cítia depresívne a sebavedomie im nepridávajú ani strie či jazvy, ktoré už s nimi zostanú po celý život. Avšak, nájdu sa aj matky, ktorým to nevadí, práve naopak – berú to ako spomienku na niečo krásne a nehanbia sa to ukazovať. Rovnako to vníma aj britský maloobchodný podnik s názvom „Mothercare“. Prišiel s novou, veľmi zaujímavou reklamnou kampaňou, ktorá oslavuje krásne telá po pôrode. Cieľom spoločnosti je, aby táto reklama odrážala rozmanitosť žien a búrala stereotypy.

Britský fotograf Sophie Mayanne vytvoril dychberúce fotografie, ktoré zachytávajú ženy všetkých tvarov, veľkostí a farby pletí. Tie sa hrdo pýšia svojimi telami po pôrode. „Chceli sme, aby boli obrázky autentické a úprimne. Našim cieľom bolo taktiež zdokumentovať rôznorodosť materstva,“ povedala Mayanne. Táto reklama sa teraz objavuje vo viac ako 30 staniciach metra po celom Londýne na veľkých LCD obrazovkách aj na paneloch eskalátorov.

Aktérky sa zhodli na tom, že strie či kilá navyše nie sú žiadnou hanbou a netreba ich skrývať. To, čo sa skutočne skrýva v matkách je najmä sila a krása materstva. Jedna zo žien sa vyjadrila takto: „Vždy som milovala svoje telo bez ohľadu na to, čo sa s ním deje a ako sa zmenilo.“ Pozrite sa na výsledok projektu.

Elanor, 14 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Nardy, 20 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Kesia, 17 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Chantelle, 11 mesiacov po pôrode:

Foto od boredpanda

Sabra, 10 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Harriet, 26 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Sophia, 39 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Louise, 29 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Tesha, 26 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Tina, 27 týždňov po pôrode:

Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre