Na tieto záhadné miesta na Zemi sa nedostanete, platí tu ZÁKAZ vstupu !(2. časť)

12137

Vitajte na ceste plnej tajomstiev a nevysvetliteľných javov. Naša planéta ukrýva mnoho miest, ktoré aj v dnešnej dobe zostávajú zahalené rúškom záhad. V tomto článku vás vezmeme na exkurziu po najzáhadnejších miestach na svete.

Tieto miesta sú plné nevysvetlitelných udalostí, unikátnych historických artefaktov ale aj príbehov, z ktoých ide mráz po chrbte. Prípravte sa, že vstúpite do sveta, kde hranice reality a fikcie často splývajú a poďte s nami objavovať miesta, ktoré vyvolávajú viac otázok ako odpovedí.

Prvú časť o tajomných miestach, na ktoré už zrejme nikdy nevstúpi ľudská noha si môžete prečítať na tomto odkaze.

Brána Pluto, Turecko

Photo by boredpanda

Nájdete ju v starobylom meste Hierapolis. Kedysi dávne bolo toto miesto venované rímskemu Bohovi smrti – Plutovi. Historik Strabo o tejto bráne povedal, že „každé zviera, ktoré vojde dovnútra, postihne okamžitá smrť. Hodil som tam vrabce a v momente zomreli“. Po jej objavení v roku 1965 sa preukázalo, že nebezpečenstvo, ktoré tam hrozí je viac ako len mýtus. Vedci odmerali koncentráciu oxidu uhličitého a zistili, že v noci, keď teplota klesá a oxid uhličitý sa stáva ťažším ako vzduch, vytvorí sa na dne neviditeľné „smrtelné jazero“. Za úsvitu je tam taká vysoká koncentrácia tohto plynu, že za pár minút zabije zviera i človeka.

Mauzóleum prvého cisára Qina, Qin Shi Huang, Čína

Photo by boredpanda

Nachádza sa v okrese Lintong, Xi’an, Shaanxi. Hrobka Qin Shi Huanga je miesto, kde je zakázaný vstup. Objavili ju v roku 1974, v čase, kedy bola objavená Terakotová armáda. Hrobka však do týchto dní nebola vykopaná. Odporcovia výkopu sa domnievajú, že súčasná technológia nedokáže zachovať nič, čo sa tam nachádza, a preto je prístup k nej zakázaný.

Ostrov North Brother, USA

Photo by boredpanda

Ostrov North Brother má rozlohu 52 600 metrov štvorcových a nachádza sa v East River, pár kilometrov od Manhattanu, v štáte New York. Miesto je známe tým, že tam viac ako 1 000 ľudí zomrelo po tom, ako sa osobná loď potopila v tesnej blízkosti tohto ostrova. Neskôr tam bola aj nemocnica, v ktorej liečili nákazlivé choroby. Najznámejším obyvateľom bola Mary Mallonová. Mary bola prvou zaznamenanou osobou v USA, ktorú identifikovali ako bezpríznakovú nosičku baktérie spôsobujúcej brušný týfus. Infikovala viac ako 50 ľudí a z toho 3 zomreli. Ostrov bol do roku 1950 opustený, no potom tam otvorili liečebné centrum pre drogovo závislých. V súčasnosti tam už nenájdete živú dušu.

Jaskyne Lascaux, Francúzsko

Photo by boredpanda

Je to komplex jaskýň, ktoré sa nachádzajú v blízkosti dediny Montignac. Stropy a steny sú pokryté nástennými maľbami, ktoré znázorňujú najmä veľké zvieratá. Odhaduje sa, že tieto maľby sú staré približne 17 000 rokov. V roku 1940 tento komplex objavil iba 18-ročný Marcel Ravidat. Antropológovia veria, že tieto obrazy by mohli symbolizovať lovecký úspech alebo mystický rituál s cieľom zlepšiť lov v budúcnosti. Otvorenie jaskýň počas druhej svetovej vojny sa na ich výrazne podpísalo. Dvanásť návštevníkov za deň, zmeny v cirkulácii vzduchu a prítomnosť svetla spôsobili nenapraviteľné škody na maľbách. Preto tieto jaskyne úplne uzavreli v roku 1963.

Hoia Baciu – prekliaty les

Autor fotografie je mila-del-monte

Les Hoia Baciu je často označovaný za jedno z najzáhadnejších miest na svete. Jeho povesť sa začala formovať v roku 1960 a odvtedy sa miesto stalo centrom paranormálnych javov a urbanistických legiend. Mnoho svedkov hlásilo pozorovania tajomných svetiel, ktoré sa objavujú bez zjavnej príčiny a nedajú sa vysvetliť. Návštevníci lesa často opisujú počutie zvláštnych zvukov alebo hlasov, ktoré nedávajú zmysel a nedá sa určiť odkiaľ prichádzajú. Niektorí ľudia uviedli, že pri vstupe do lesa cítili náhle závraty alebo úzkosť, iní zase zaznamenali nevysvetliteľné zdravotné problémy.

Les Hoia-Baciu si získal medzinárodnú pozornosť a bol predmetom rôznych dokumentárnych filmov a televíznych seriálov zameraných na paranormálne javy. Napriek mnohým štúdiám a výskumom zostávajú záhady lesa nerozriešené, čo pritahuje ďalších zvedavcov a výskumníkov.

Brána do pekla – Turkmenistán

Autor fotografie je Ybrayym Esenov

„Brána do Pekla“ alebo inak známy ako kráter Dravaza sa nachádza v púšti Karakum, asi 260 km severne od hlavného mesta Ašchabad. Kráter vznikol v roku 1971 po tom, ako sa pri geologických vrtoch na plyn sovietskymi vedcami prepadla zem a vznikla obrovská diera. Geológovia, aby zabránili úniku plynov do atmosféry, plyn zapálili s predpokladom, že oheň zhasne v priebehu niekoľkých týždňov. Oheň však horí dodnes, čo kráteru dodáva impozantný vzhľad, najmä v nočných hodinách.

Tento kráter je zároveň pripomienkou toho, ako môže ľudská činnosť neúmyselne zmeniť prírodnú krajinu a vytvoriť trvalý prírodný fenomén. V súvislosti s kráterom sa vedú diskusie o environmentálnych dopadoch a o možnostiach, ako zvládnuť podobné situácie v budúcnosti, vrátane návrhov na uhasenie neustáleho ohňa, aby sa predišlo ďalšiemu znečisteniu a strate prírodných zdrojov.

Zdroj, zdroj2, zdroj3

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre