Toto je 8 plemien psov, ktoré sú zakázané naprieč rôznymi krajinami

78285

Existujú krajiny, v ktorých sú isté plemená psov zakázané. Odôvodňujú to tým, že predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre spoločnosť a sú agresívne. Ich chov je buď zakázaný úplne, alebo musí dôjsť k takzvanému povinnému mikročipovaniu, získaniu povolenia či povinnú sterilizáciu. V niektorých prípadoch musí majiteľ daného plemena preukázať svoj register trestov a mať aj psychologické osvedčenie.

Kanárska doga

Toto plemeno je zakázané v 8 krajinách, a to v niektorých austrálskych štátoch i na Novom Zélande. Ak sa dostane do rúk nezodpovedného majiteľa, tak môže sa stať nebezpečným psom, no vždy je to o tom majiteľovi. V skutočnosti sú to totiž pomerne vyrovnané psy, ktoré majú radi ľudí.

Rotvajler

Rotvajleri sa využívajú pri záchranných akciách, dokážu skvele slúžiť policajtom a sú považovaní za sebavedomých strážnych psov, no vedia byť aj hraví. Aj napriek tomu sú úplne zakázané v 10 krajinách, napríklad v Austrálii, Brazílii, Cypre, Dánsku, Hong Kongu, Ekvádore či Malajzii. Existuje však ďalších 13 krajín, kde ich je možné chovať s dodatočným povolením.

...

Americký stafordšírsky teriér

Toto plemeno je jedno z najkontroverznejších. Na jednej strane jeho chov a iné záležitosti reguluje veľmi prísne zákonom až 11 krajín, tak na druhej strane ide o jedno z najpopulárnejších plemien na tomto svete.

Stafordšírsky bulteriér

Tieto plemená sú považované za priateľské a jemné, taktiež vhodné do rodiny. Aj napriek tomu sú v 12 krajinách buď úplne zakázané alebo obmedzené. Chov je zakázaný v krajinách ako Španielsko, Nemecko či Írsko.

Brazílska fila

Krásne a smutné oči zároveň prezrádzajú, že v 14 krajinách s týmito psíkmi zaobchádzajú veľmi opatrne. Nenájdete ich v Španielsku, Spojenom kráľovstve či Dánsku.

Tosa

Toto japonské plemeno je považované za nebezpečné až v 18 krajinách. Ide totiž o to, že bolo vyšľachtené na psie zápasy. A smutné na tom je, že sa na tento účel v Japonsku stále využívajú a je to navyše legálne.

Argentínska doga

Aj pri argentínskej doge platí, že je zakázaná v 18 krajinách. Niektoré krajiny ju považujú za nebezpečnú a nenájdete ju v Španielsku, Spojenom kráľovstve, Ukrajine či USA.

Pitbul

„Víťazom“ v tomto zozname je pitbul. 24 krajín úplne zakázalo alebo obmedzilo chov tohto plemena a tiež všetko ostatné, čo je s nimi spojené.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

8 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Peter
14. mája 2021 19:19

A u nás je ktoré plemeno zakázané? Alebo tu možno chovať hocičo?

6. augusta 2022 8:46
Odpovedať  Peter

Pripravuje sa zoznam zakázaných rás.

Ivana Berkyová
17. februára 2022 18:38

Bylo by na místě zakázat nějaké druhy lidí, žádný pes se zlý nenarodí!!!

6. augusta 2022 8:42
Odpovedať  Ivana Berkyová

Netrep. Sú rasy, ktoré treba zakázať, sú extrémne nebezpečné a ich útoky často končia smrťou.

Katarína
26. marca 2023 14:01
Odpovedať  Ivana Berkyová

Presne tak!

6. augusta 2022 8:43

Netrep. Sú rasy, ktoré treba zakázať, sú extrémne nebezpečné a ich útoky často končia smrťou.

Lysice
19. augusta 2022 17:11

Zase tu je článek od chorého člověka! Redaktorka co se chytá tématu „Zakázaní psi…“ Nezjistí si pravdivá fakta a ani nezmíní, že tato plemena mají na svém kontě jednoznačně nejméně útoků na člověka! Nejvíce útoků na lidi mají na svém kontě plemena jako je Německý ovčák, Kokršpaněl a Jezevčík . V zemích, kde jsou zakázaná některá plemena, tak na celkovou mentalitu těchto národů mám svůj názor. Neumí ani pořádně vychovávat své děti a děti v těchto krajinách žalují své rodiče… Ani rozmazlenému spratkovi, nemohou uštědřit zasloužený trest. Je čím dál tím více lidí, kteří mají úplně choré názory a nejraději by vyhubili všechny psy, vypálili všechny včely a vosy (mnoho lidí na ně má přece silné alergie),vybít zmije,aby někoho neuštkly, taky postřílet všechny divočáky, protože jsou přemnožený a lezou lidem až k barákům a vlastně vymlátit všechny zvířata. Protože jenom člověk je nejlepší ze všech tvorů, co žije na této planetě je neomylný a nikomu neškodící a jenom on má právo tady žít…. Nu což, já zastávám názor, že je mnoho lidí, kteří by potřebovali přinejmenším kastrovat, aby se nemnožili, jelikož jsou daleko více nebezpeční jako zvířata, které člověk označuje za nebezpečné.
Redaktorka si ani neumí dohledat, jak mají některá plemena vypadat viz Brazilská fila. To co je na fotce, tak ani Brazilská fila není a neshoduje se se standardem plemene.
No a nějaký Vy „Dudo“, předpokládám, že jsi chlap, tak doufám, že potkáš toho extrémně nebezpečného psa a ukousne ti genitálie. Něco takového by se totiž nemělo vůbec rozmnožovat.

Fero
17. februára 2023 22:48
Odpovedať  Lysice

Mal som aziata, dozil sa 15 rokov. Kupil som ho k velkej bradacke, ktora ho naucila tulat. Do deviatych rokov chodil na ulicu bez toho, aby na niekoho zautocil. Na ulici kazdeho obisiel aspon sest metrovej vzdialenosti. V deviatych rokoch pred takymto obchadzanim jeden exot si myslel, ze ked sa na neho zazenie, tak ho zastrasi. Rafol ho, ale tak ze mu dal sancu utiect. Odvtedy koho na ulici stretol toho pohryzol. Samozrejme, ze som ho zabezpecil, nepustal som ho na ulicu. Mal som niekolko plemien psov, ale aziatovi sa nikto nevyrovnal.