Zápas, ktorý sa zapísal do dejín športu prejavom jedinečnej ľudskosti

2721

Písal sa November 2008 a proti sebe stáli dva tímy stredoškolského amerického futbalu v meste Grapevine v Texase. Proti sebe stáli mesta Grapevine Faith (domáci) a žiaci štátnej školy Gainesville . Počas zápasu sa udialo totiž niečo, čo vieme považovať za neuveriteľne ľudské a pozitívne pre šport.

Americky futbal
Pixabay.com

Fanúšici tímu Gainesville Tornadoes sa dočkali počas piatkovej noci kedy dorazili na zápas neuveriteľného skandovania a podpory od fanúšikov konkurenčého tímu! Skandovali im dokonca aj cudzie roztlieskavačky a ľudia mali na banneroch napísane “ Go Tornadoes ! “

“ Nikdy by som nečakal, že rodičia detí z iného tímu nám budu priať aby sme zrazili ich vlastné deti k zemi ! “ Povedal hráč Tornadoes

A prečo toto všetko? Štátna škola v Gainseville nie je štandardnou strednou školou, ide o nápravno-výchovné zariadenie, kde si svoj trest odpykávajú mladiství, ktorí v živote zišli z cesty. Každý zápas tímu je sprevádzaný ochrankou 12 mužov, ktorá ma pripravené putá . „Tornáda“ sa aj vďaka svojej povesti a prostredia z ktorého pochádzali takmer nikdy nedočkali fanúšikov na štadiónoch – žiadnych totiž nemali.

Tréner tímu z Grapevine sa teda rozhodol, že polovicu z fanúšikov aj roztlieskavačiek daruje konkurenčnému tímu. Nestretol sa iba s nadšením zo strany spoluhráčov. Tým to však vysvetlil nasledovne:

“ Predstavte si, že nemáte život, ktorý máte teraz, predstavte si, že už nad vami každý zlomil palicu a už vám nikto neverí. A teraz si predstavte, čo by pre vás znamenalo keby vám stovky ľudí zrazu uverilo“

Hráči Tornadoes nakoniec zápas prehrali . Ale o to neišlo, prvýkrát v živote sa cítili ako ktorýkoľvek iný tím a nezabudli sa pre média podeliť, ako veľa to pre nich znamenalo.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre