Zápasník MMA bol na dne a vtedy v ňom skrsla myšlienka, že pomôže otrokom v Kongu

493

Justin Wren je profesionálny zápasník zmiešaného bojového umenia MMA, ktorý má niekoľko profesionálnych víťazstiev. Dosiahol svoj sen a stal sa profesionálnym bojovníkom vo veku 18 rokov. No keď mal 23, bojoval s depresiou, drogovou závislosťou a v tej dobe sa pokúsil aj o samovraždu. Justin si však v najťažších časoch uvedomil, že chce urobiť niečo zmysluplné a prispieť k zmene tohto sveta, na ktorom mu skutočne záleží.

Zameral sa na skupinu kmeň Pygmejov z Konga, ktorí boli v otroctve a zneužívané kmeňom Mokpala. Títo ľudia nemali žiadnu krajinu a nútili ich, aby pracovali iba za jedlo, ktoré im dávali v skutočne žalostných porciách a boli úplne závislí na tomto kmeni. Vidiac ich utrpenie, Justin si uvedomil, čo musí urobiť: „Bojujem proti ľuďom, ale uvedomil som si, že naozaj by som mal bojovať najmä za ľudí.“

„Bolo by bláznivé, keby sme prišli k tým, ktorí väznia otrokov a povedali:“Hej, chceme oslobodiť svojich ľudí.

Takže musíte pôsobiť úctivým spôsobom na obe strany. Nemôžete milovať jednu stranu a nenávidieť druhú „. Wren použil vodu na to, aby pomohol obom stranám. Spolupracoval s Water4 a založil charitatívnu organizáciu, aby zamestnal miestnu pracovnú silu, poskytol im prácu a navŕtal studne v inak neprístupných oblastiach. Týmto spôsobom pomohol obom stranám, zotročovateľom ale aj ich zajatcom. Z veľkej časti vyriešil tento konflikt bez šírenia nepriateľstva.

Od začiatku svojej cesty pred 8 rokmi vykonal Wren niekoľko expedícií a charitatívnych akcií. Využil časť svojich zárobkov, aby si kúpil pôdu pre Pygmejov a vykopal studne, ktoré zlepšili celkové zdravie, ale aj zachránili deti pred smrťou spôsobenou chorobami prenášanými nečistou vodou.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre