Roy Sullivan – Strážca parku, ktorého viacnásobne zasiahol blesk a k poslednému „šoku“ dostal ešte aj bonus

2968

Celým menom Roy Cleveland Sullivan bol strážca (park ranger) v národnom parku Shenandoah v americkej Virginii . Roy svoju kariéru určite nemôže považovať za nudnú, napokon je držiteľ rekordu v najväčšom počte prežitých zasiahnutí bleskom . Jeho prezývka bola „ľudský hromozvod“ kedže blesk ho zasiahol celkovo 7 krát. Na nasledujúcej fotografií môžete vidieť aj stopu po zasiahnutí bleskom

Roy C sullivan
Wikimedia

Všetkých 7 prípadov je zaznamenaných národným parkom.Roy dokonca tvrdil, že prvý blesk ho zasiahol ešte ako dieťa keď pomáhal otcovi obrábať pole pšenice.

Stal sa však aj prípad kedy nebol zasiahnutý priamo Roy ale jeho vlastná manželka počas vešania prádla. Roy bol v tom čase nablízku Za zmienku stojí aj posledný zaznamenaný prípad 25. Júna 1977 kedy si strážca užíval rybačku . Blesk zasiahol jeho klobúk a spálil mu vlasy, ďalej prešiel do tela kde popálil žalúdok a hruď.

Sullivan utekal k autu keď tu zrazu prišiel ďalší nepravdepodobný bonus v podobe medveďa, ktorý sa ulakomil na čerstvo chyteného pstruha. Sullivan však vedel, čo robiť napokon medveďa zahnal za svoj život už neuveriteľných 22 krát rovnakou metódou . Chytil konár stromu a udrel medveďa.

Blesky
Foto: Pixabay

Možno si myslíte, že keď toľkokrát uniknete smrti máte automaticky šťastný a naplnený život. Roy dostal mnoho „nových šancí“ avšak aj tak odišiel neprirodzenou cestou a pravdepodobne vlastným pričinením.

71 ročný Roy si údajne prestrelil hlavu kvôli nešťastnej láske. Jeho o 30 rokov mladšia manželka si vraj nič nevšimla niekoľko hodín aj napriek tomu, že vedľa neho ležala v posteli.

Šanca na zásah bleskom je približne 1:10000 . Šanca, že vás zasiahne blesk až 7x je 1:1028

Ostáva však pravdou, že Virginia je vcelku búrkový štát a Roy trávil drvivú väčšinu svojho času v prírode.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre