Zaujímavé spôsoby, ako raz a navždy zastaviť vypadávanie vlasov

563

Vedeli ste, že za deň zdravému človeku vypadne 50 až 150 vlasov? Je to úplne prirodzený proces a cyklus, ktorý sa kvality a krásy vlasov nijako nedotýka. Najčastejšie sa o tom môžeme presvedčiť pri umývaní a česaní hlavy. Pokiaľ si však na hrebeni alebo uteráku všimnete väčšie množstvo vypadnutých vlasov, môže to znamenať problém.

Tak ako na celom tele, aj na vlasoch môžeme spozorovať negatívne prejavy nášho správania. Našťastie existuje niekoľko zaujímavých spôsobov, ako tento proces zastaviť a zvrátiť. Poďme sa spoločne na ne pozrieť.

2 3

Používajte kvalitné masky na vlasy

Vplyvom životného prostredia, nesprávnej starostlivosti, génov a stylingu naše vlasy doslova trpia. Existujú kúry, ktoré môžu vplyv týchto faktorov eliminovať.

 

Ide o špeciálne kvalitné masky na vlasy, ktoré vzniknuté poškodenia veľmi dobre opravujú. Dokonca majú v rôznych vrstvách vlasov intenzívnejší účinok ako kondicionéry, ktoré sa inak používajú pri každodennej starostlivosti.

 

V takýchto maskách hrajú kľúčovú úlohu najmä ošetrujúce zložky ako arganový, avokádový, jojobový či mandľový olej vo vysoko koncentrovanej forme.

Využite silu prírodných keratínových nanovlákien

Na tento účel môžete použiť u ľudí veľmi obľúbený NANOGEN, ktorý sa jednoducho na pokožku a vlasy aplikuje a vytvára rýchly efekt zväčšenia ich objemu. Za všetkým sú špeciálne prírodné keratínové nanovlákna, ktoré bezpečne viažu vlasy, výsledkom čoho je ich vyššia hustota, ktorá vám vydrží celý deň.

Vyživte vlasy zvnútra

Pokožku a vlasy treba posilniť najmä zvnútra. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je správny doplnok stravy, pretože nie vždy máme možnosť dopriať vlasom výživu z kvalitných potravín. Takýto doplnok by mal by obsahovať cenné oleje a vitamíny, ktoré posilňujú vlasy od samotného základu.

1 2

Vyskúšajte ovsené vločky

Ovsené vločky obsahujú vysoké množstvo zinku a biotínu, proteíny, meď a vitamíny skupiny B – teda všetko dôležité živiny, ktoré chránia vlasy pred vypadávaním. Minerály ako horčík, železo, draslík a fosfor prítomné v ovse tiež podporujú rast vlasov a vyživujú pokožku hlavy.

Pre viditeľný úspech by mali byť ovsené vločky zaradené do jedálnička pravidelne a počas niekoľkých týždňov, napríklad v každodennom raňajkovom müsli alebo v ovsených nápojoch.

Nazbierajte si žihľavu

V žihľave sa nachádzajú minerály ako vápnik a železo, ale aj množstvo vitamínov B, C, D a E. Tie veľmi dobre regenerujú vlasy od korienkov a zabezpečia, že sa vaše vlasy menej lámu. Vlasové vlákna sa spevnia a nadobudnú objem. Vyskúšajte.

Zdroj obrázkov:

  1. Rido/Shutterstock.com
  2. Nina Buday/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.