Zaujímavé video zachytáva veľký objav dvoch cestovateľov – slaný bazén uprostred najteplejšieho miesta na svete

2285

Naša planéta je príliš veľká na to, aby bola dostatočne preskúmaná. Častokrát potom narazíme na zvláštne objavy, ktoré nás väčšinou nadchnú. Nasledujúce úchvatné video ukazuje cestovateľku plávajúcu v prírodnom bazéne na jednom z najteplejších a najnižšie položeným miest na svete. Tam by nikto niečo takéto neočakával. Bridget Thackwray a jej partner Topher Richwhite tvoria novozélandské duo, ktoré má na svedomí tento veľký objav.

Foto od youtube

Ide totiž o to, že sa im podarilo objaviť doslova prírodný fenomén. Pri Danakil Depression v Etiópii, v púšti, ktorá je jedným z najteplejších miest na planéte, našli maličké jazierko. Táto oblasť je síce obklopená púšťami, no Bridget bola natočená uprostred slaného jazera. „Je to jedno z najteplejších a najnižších miest na planéte. „Bazén“ sa nachádzal 127 metrov pod hladinou mora a bol veľmi, veľmi slaný. Táto oblasť je však nebezpečná kvôli nebezpečným ľuďom z Eritrei. Musela s nami cestovať aj ochranka a sprievodca, no nevýhodou bolo, že nevedeli veľmi dobre po anglicky,“ povedala Bridget.

Foto od youtube

Púšť bola vytvorená divergenciou troch tektonických platní v africkom rohu. Objavili tam dokonca hominínsku fosíliu s názvom Lucy, ktorá sa datuje 3,2 milióna rokov dozadu, a preto niektorí nazývajú toto miesto „kolískou ľudstva“.

A tu je spomínané video:

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre