Zaujímavosti a fakty o Marihuane

15775

Vyhoveli sme vaším požiadavkam a pustili sa do hľadania zaujímavostí o populárnej rastline zvanej Marihuana .

Každá moderná štúdia dnes dokazuje, že Marihuana je menej škodlivá ako tabak alebo alkohol

skodlivost

USA pri úplnej legalizácií očakáva nárast  štátneho rozpočtu minimálne o 8,7 miliardy ročne

peniaze

Tráva je legálna na Alijaške od roku 1975 po dnešok

 

 

Zabraňuje šíreniu rakoviny tým, že rakovinotvorné bunky pod jej vplyvom akoby zamrznú a nešíria sa ďalej

vyskum

George Washington pestoval marihuanu na jeho farme

george washington

Chlapík sa v USA snažil predať gram policajtovi, ktorý nebol v utajení ale normalne v uniforme.  Chlapík dostal doživotie

policajt

V roku 1949 armáda vynašla syntetickú marihuanu nazvanú “  Dimethylheptylpyran “ . 1 miligran vám zaručil „stav“ až na 3 dni !

vojak

Legálna Marihuana je najrýchlejšie rastúce odvetie v USA pre rok 2015

pestovanie

 

 

 

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

9 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Daniel
14. novembra 2015 21:34

By mě celkem zajímalo jestli tyhle fakty dával dohromady kuřák marihuany nebo ne. Protože pokaždý když je nějakej článek o marihuaně a píše ho ten co kouří marihuanu ukazuje jak je marihuana super, neškodí atd a když to píše nikdo kdo je proti marihuaně tak ukazuje v čem všem je marihuana škodlivá takže to neni moc objektivní.

Lll
8. júna 2016 21:57
Odpovedať  Daniel

Tak ono to je tak, že nieje v tom článku všetko tak viac rozobraté a spomenuté dajme tomu no. Je liečívá z určitého hladiska ale to je na dlhú debatku takže keď nechápeš tak si naser. Inak pohode článok ale čakal som viac obsahu.

Svet nie je čiernobiely
12. júna 2016 23:28

<> – v čom je škodlivá? Ja si osobne rad zapalim tak ma neber ako odporcu, ale nemam dovod ju akokolvek obhajovať.

Pálenim akejkolvek organickej látky vznika decht a mnozstvo rôznych uhlovodikov od jednoduchych az po polycyklicke aryly a tie su karcinogénne. O to viac ze pálenim brčka kde pouzivas nanajviš slimáka to vsetko tahas do pluc neprefiltrované. Či uz si fajciar alebo nie – pozri si filter po jej dopálení. Je cely hnedy a to všetko je automaticky v tvojich plucach.

To, že lieči rakovinu nie je dokázane. Odporucam odbornu literatúru typu „Konopí a konopné drogy“ poprípade niečo z adiktológie. Akykolvek dym o to horšie horúci dráždi dychacie cesty, narušuje alveoly v plúcach a mobilizuje imunitný systém.

Závislosť na marihuane existuje a je dokázaná – nie je silná no každodenný fajčiar to vidí aj na sebe. A čo bolo taktiež dokázané je že marihuana sposobuje úpadok intelektu pri intenzívnom fajčení.

Na záver? Marihuana ti otvori mysel no nemala by sluzit na zahananie vlastnych demonov. Užívaj s rozumom.

Michal Pruška
13. júna 2016 12:47

Súhlas, Marihuana nespôsobuje také ťažkosti ako Alkohol alebo tabak, avšak jedna vec je na nej nebezpečná. Keď sa opijete je Vám zle a poviete si že už nepijete.. ( aspon týždeň) avšak pri marihuane človeku nie je vôbec nič na druhý deň a presne toto je na tom nebezpečné pretože nemáte zábrany si to dať znova. Problém to nie je keď má človek aspon mesiac pauzu, avšak ak to človek užíva pravidelnejšie resp. častejšie ako každé 4 – 5 dní tak sa časom s toho stane psychická závislosť kedy bez marihuany je deň nudný a práve toto je na nej nebezpečné. Teda s rozumom.

HAns
13. júna 2016 14:41

škodliva je jen pokud se kouří hodně často ve velkem množství, a to tím že se plice a ostatní orgány zanáší dehtem, jako u kterehokoliv kouření (tabak,iboga,houby..) pokud se ale konzumuje v jídle tak je jen prospěšná.

Karol Andrassy
13. júna 2016 23:36

Bol som na pakarni 9 krát. Všetci tam boli milý a primerané milo sibnuty,ale tí ktorí tam boli za marihuanu, nemali v sebe slušnosť, chochmes ani úsudok.Nikto sa s nimi poriadne nebavil.Debilkovia.Pozor!!!

dsadas
8. júna 2016 22:27

a v čom je škoodlivá? :D povedz :D

Jozef
13. júna 2016 10:28
Odpovedať  dsadas

Škodlivá zrejme nieje a ak je tak minimalne ale napi*u je že keš sa dofetuješ alo debil si potom mimo a robíš kraviny.decka vyjebane sa neviete zabavit inak len tak že chlastate a fajčíte pičoviny..ale šak je to vaša budúcnosť debili

cecky
16. októbra 2016 12:49
Odpovedať  Jozef

jozko ty si pekny k*kot , ani nie tak pekny ako k*kot