Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1448 – Interpol bol založený v roku 1814, keď sa právnici a policajti z 24 krajín stretli, aby diskutovali o dolapení utečencov a každú sekundu niekde vo svete zomrú približne dvaja ľudia

2349

Počuli ste o tom, že Interpol bol založený v roku 1814, keď sa právnici a policajti z 24 krajín stretli, aby diskutovali o dolapení utečencov? Vedeli ste, že každú sekundu niekde vo svete zomrú približne dvaja ľudia? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 57

Používaš Facebook? Ak nie, patríš medzi číslo, ktoré sa každým dňom zmenšuje. V skutočnosti má účet na platforme sociálnych médií 2 miliardy aktívnych používateľov, čo je viac ako počet obyvateľov Spojených štátov, Číny a Brazílie dohromady. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg o tomto míľniku napísal: „Robíme pokrok v spájaní sveta a teraz poďme svet zblížiť.“

2 32

Celková populácia ľudí, ktorí žijú na Zemi, nedosiahla ani 8 miliárd. Súčasne existuje 10 kvadriliónov (10 000 000 000 000 000) jednotlivých mravcov, ktoré v danom lozia okolo nás. Podľa moderátora divokej prírody Chrisa Packhama, ktorý sa objavil na BBC v roku 2014, aby o tom diskutoval, by všetky tieto mravce vážili približne rovnako ako my, všetci ľudia dohromady.

3 34

Keď sa nabudúce budete chcieť ponoriť do veľkého modrého oceánu, možno nebudete chcieť myslieť na skutočnosť, že zdanlivo nedotknutá voda je domovom takmer 200 000 rôznych druhov vírusov. Aj keď to môže znieť strašidelne, Matthew Sullivan, mikrobiológ zo Štátnej univerzity v Ohiu, pre CNN povedal: „Táto cestovná mapa existujúcich vírusov nám pomáha robiť veľa vecí, ktoré by nás zaujímali, aby sme lepšie porozumeli oceánu.“

4 22

Zdá sa, že ľudia, ktorí žijú na Novom Zélande, milujú mať okolo seba aspoň jedného zvieracieho spoločníka. To je dôvod, prečo má 68 % domácností v krajine domáceho maznáčika, čo je viac ako ktorýkoľvek iný národ na svete. Američania tiež milujú chlpatých priateľov, a preto má viac ako polovica všetkých amerických domácností psa alebo mačku (alebo oboje).

5 12

Tokio je prosperujúce mesto – nielen na japonské pomery, ale aj v porovnaní s mestami po celom svete. S približne 37 miliónmi ľudí, ktorí žijú v Tokiu, je podľa agentúry Reuters najväčším mestom sveta, pokiaľ ide o veľkosť populácie. Ďalšími najväčšími mestami Dillí v Indii (29 miliónov obyvateľov) a čínsky Šanghaj (26 miliónov obyvateľov).

6 12

V súčasnosti môže byť Interpol (alebo Medzinárodná organizácia kriminálnej polície) známy tým, že po celom svete pátra po kriminálnikoch. Táto skupina však siaha až do roku 1914, keď sa v Monaku konal Medzinárodný kongres kriminálnej polície. Na tomto stretnutí sa stretli zástupcovia polície a súdnictva z 24 krajín s cieľom zlepšiť kontakty medzi policajnými zložkami v rôznych krajinách s cieľom zvýšiť efektivitu medzinárodných vyšetrovaní.

7 12

Aj keď sa na Zemi každú sekundu narodia štyri deti, odhaduje sa, že v rovnakom čase zomrú približne dvaja ľudia. To znamená, že každú minútu zomrie 105 ľudí, každú hodinu zomrie 6 316 ľudí, každý deň zomiera 151 600 ľudí a každý rok zomrie 55,3 milióna ľudí.

Málo? tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.