Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1452 – gigantické obchodné centrum v kanadskom Edmontone má viacero vlastných smerovacích čísel a naprieč Lichtenštajnskom prejdete pešo za menej ako jeden deň

3650

Počuli ste už o gigantickom obchodnom centre v kanadskom Edmontone, ktoré má viacero vlastných smerovacích čísel? A vedeli ste o tom, že naprieč Lichtenštajnskom prejdete pešo za menej ako jeden deň? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 74

Rómeo a Júlia (1908) bol prvým filmom natočeným v Central Parku. Central Park je útočiskom Newyorčanov pred ruchom Manhattanu, ktorý park obklopuje. Ako prvý verejný park v Amerike s trávnatými plochami, monumentmi, sochami, nekonečnými mostami, sťahovavými vtákmi a dokonca aj zoologickou záhradou poskytuje nekonečné možnosti pre šikovných prieskumníkov a filmárov.

2 42

Ak vám objavovanie miest kedysi znelo ako lákavá výzva, skúste sa prejsť krajinou v priebehu niekoľkých hodín. Malá, ale krásna krajina Lichtenštajnsko sa rozprestiera len 25 km od severu na juh a 4 km od východu na západ, takže bez ohľadu na smer, ktorým sa vydáte na túru, môžete krajinu prejsť v priebehu niekoľkých hodín. Jediný háčik je v tom, že keďže sa nachádzate v srdci Álp, mali by ste počítať s tým, že na vašej ceste narazíte na nejaké strmé stúpania.

3 43

Austrálska Veľká koralová bariéra je jedným z najväčších divov prírodného sveta. Obrovský útes je najväčšou stavbou na svete, ktorú vytvorili živé organizmy. Veľký bariérový útes sa tiahne 2300 km od pobrežia štátu Queensland na severovýchode Austrálie. Jeho šírka sa pohybuje od 60 do 250 km.

4 34

Kilimandžáro je jedným z najznámejších hôr sveta. Tento tanzánsky gigant sa objavil na popredných miestach v správach, literatúre a filmoch prieskumníkov. Hora Kilimandžáro sa nachádza v severovýchodnom rohu Tanzánie, pričom hranica medzi Tanzániou a Keňou vedie pozdĺž jeho severnej a východnej strany. Kilimandžáro je s nadmorskou výškou 5895 metrov nad morom najvyššou horou Afriky. Hora je jedným z mála miest na svete, kde je možné vidieť sneh blízko rovníka.

5 16

Rozľahlý chrámový komplex Angkor Wat v Kambodži je jedným zo starovekých architektonických a kultúrnych divov juhovýchodnej Ázie a sveta. Dokončenie Angkor Watu trvalo 37 rokov. Pracovalo na ňom 300 000 robotníkov a 6 000 slonov.

6 16

West Edmonton Mall je smiešne veľký nákupný a zábavný komplex v Edmontone v Kanade. Bol postavený v roku 1981 a zostal najväčším nákupným centrom na svete až do roku 2004. Vo West Edmonton Mall je viac ako 800 obchodov a poskytovateľov služieb. Obchoďák zamestnáva viac ako 24 000 ľudí. Adresy nákupného centra, ktoré sa často označujú ako malé mesto, pokrývajú niekoľko poštových smerovacích čísel. Okrem obchodov tu nájdete aj ubytovanie, reštaurácie, lunapark a aquapark.

7 16

Stredozápadný americký štát Missouri je domovom Marka Twaina, expedície Lewisa a Clarka a piva Budweiser. Missouri hraničí s ôsmimi ďalšími štátmi: Kentucky, Oklahoma, Nebraska, Iowa, Illinois, Arkansas, Kansas a Tennessee. Napriek tomu, že na štátnej vlajke sú dva medvede grizly, v Missouri nikdy nežili grizly medvede.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.