Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1459 – v roku 2007 sa omylom v divadle plnom detí premietli namiesto rozprávky scény z hororu Hory majú oči 2 a ryba vo Vancouverskom akváriu dostala protetické oko, aby ju iné ryby nešikanovali

6749

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, že v roku 2007 sa omylom v divadle plnom detí premietli namiesto rozprávky scény z hororu Hory majú oči 2 a dozviete sa, že ryba vo Vancouverskom akváriu dostala protetické oko, aby ju iné ryby nešikanovali.

1 120

Napriek tomu, čo nám karikatúry Bugs Bunny hovoria, že mrkva je pre králiky ako potrava, mali by sa ňou kŕmiť len ako príležitostnou pochúťkou. Príliš veľa mrkvy u králikov môže viesť k obezite.

2 71

Raňajky v Osle boli jedlo, ktoré sa nórskym školákom začalo podávať od roku 1932. Typická verzia zahŕňala pomaranč, mlieko, celozrnný chlieb, ražný keks, syr, mrkvu a lyžicu oleja z tresčej pečene. Údajne to zvýšilo priemernú výšku 14-ročných detí o 4 palce (10 cm).

3 73

Britskí akademici uskutočnili experiment so 6 opicami a písacími strojmi inšpirovaní slávnou teóriou „nekonečný počet opíc nakoniec napíše Shakespearove hry“. Po 4 týždňoch opice napísali 5 strán, väčšinou s použitím písmena S, potom sa nudili a do klávesnice ťukali náhodné písmená.

4 61

Ľudské vlasy, ktoré výrobcovia parochní odmietli a poslali z kaderníckych salónov, sa používajú na vytváranie absorbčné vlákna ropy pre ropné škvrny z oceánov. Vlasy môžu absorbovať 3-9-násobok svojej vlastnej hmotnosti, ktorá sa nachádza v oleji.

5 26

O americkom bluesovom hudobníkovi Robertovi Johnsonovi sa hovorilo, že predal svoju dušu diablovi. Príbeh hovorí o tom, že o polnoci išiel na križovatku pri plantáži a stretol sa s diablom, ktorý mu vzal gitaru, naladil ju, zahral niekoľko piesní a gitaru podal mu ju späť, čím získal majstrovské ovládanie tohto nástroja.

6 25

7. apríla 2007 sa v divadle plnom rodičov a ich detí, ktoré sa tam boli pozrieť na rozprávku ‚The Last Mimzy‘, sa náhodne premietli ‚Hory majú oči 2′, ktoré začína kričiacou, zbitou a zakrvavenou ženou, ktorá porodila zdeformovaného novorodenca a potom sa zabila kameňom do hlavy.

7 25

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.