Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1460 – Johny Cash ukázal prostredník ako odkaz pre dozorcov vo väzení San Quentin a Američanka D’Zhana Simmons prežila takmer štyri mesiace bez srdca

10106

Vedeli ste, že Johny Cash ukázal prostredník ako odkaz pre dozorcov vo väzení San Quentin? Počuli ste o Američanke D’Zhane Simmons, ktorá prežila takmer štyri mesiace bez srdca? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 123

Slávnu fotografiu, na ktorej Johnny Cash podáva prostredník v San Quentine v roku 1969, urobil fotograf Jim Marshall, keď Marshall požiadal Casha, aby sa podelil o svoje pocity s väzenskými orgánmi a povedal Cashovi: „John, urobme záber pre dozorcu.“

2 72

Ford používa robotický zadok nazývaný Robutt na rýchlu simuláciu 10-ročného opotrebovania autosedačiek len za 3 dni. Zahrieva sa na 36 stupňov Celzia (aby sa priblížila teplote ľudského tela) a dokáže sa aj potiť.

3 75

Čakacia listina na transplantáciu pečene v Kalifornii mala trvať viac ako rok, a tak Steve Jobs kúpil dom v Tennessee a umožnilo mu to prístup k ich poradovníku, čo by trvalo len štyri mesiace. Tým sa účinne zaradil do národného zoznamu transplantátov.

4 63

Nemecké ozbrojené sily majú koncepciu „vnútorného vedenia“, ktorá núti každého občana – vojaka – myslieť sám za seba. Vojaci môžu neuposlúchnuť rozkazy proti svojmu svedomiu a oficiálne to traduje činy júlových sprisahancov, ako je Claus von Stauffenberg.

5 27

Americká tínedžerka menom D’Zhana Simmons prežila takmer štyri mesiace bez srdca, udržiavaná pri živote pomocou na mieru vyrobeného umelého zariadenia na pumpovanie krvi, kým sa jej nepodarilo transplantovať srdce. V podstate žila 118 dní bez srdca, pričom jej obeh podporovali iba dve krvné pumpy.

6 26

Včely spia a radi si zdriemnu v kvetoch. Včely robotnice spia niekoľko hodín denne a staršie včely vyžadujú viac spánku ako mláďatá. To je dôvod, prečo niekedy môžete nájsť včely driemajúce v kvetoch so sklopenými hlavičkami, nehybnými tykadlami, ako si užívajú rýchly spánok.

7 26

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.