Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1461 – americký prezident William Henry Harrison mal najdlhší inauguračný prejav, po ktorom zmokol, ochorel a zomrel a oceľové bubny vznikli po roku 1890 po tom, ako Briti zakázali africkú perkusnú hudbu

3110

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, že americký prezident William Henry Harrison mal najdlhší inauguračný prejav, po ktorom zmokol, ochorel a zomrel a dozviete sa, že oceľové bubny vznikli po roku 1890 po tom, ako Briti zakázali africkú perkusnú hudbu.

Joaquin Phoenix žil na šaláte, špargli a jablkách, aby schudol pre film Joker. Oscarový herec už dávnejšie prezradil, že kvôli svojej hlavnej úlohe vo filme schudol viac ako 50 libier (22,6 kg) a priznal, že podstúpil strašnú diétu, ktorá zahŕňala len jedno veľmi obmedzené jedlo denne.

V Spojených štátoch nemusí byť šek napísaný na konkrétnom bankovom šekovom papieri. Šek môže byť napísaný na čokoľvek a môže byť legálne preplatený, pokiaľ sú v ňom uvedené požadované informácie.

William Henry Harrison predniesol vôbec najdlhší inauguračný prejav amerického prezidenta v rozsahu 8445 slov. Prejav bol taký dlhý a počasie také hrozné, že Harrison dostal zápal pľúc a 4. apríla zomrel, čím sa stal najkratšie vládnucim americkým prezidentom vôbec.

Prevádzky Diners začali používať oranžové kanvice na kávu bez kofeínu, pretože oranžová farba bola spojená s oranžovou farbou na etikete Sanka, kedysi populárnej značky instantnej kávy bez kofeínu.

Husky musia trénovať, aby boli lepšími bežcami na diaľku. Zatiaľ čo priemerný pes husky dokáže zabehnúť len 16 až 32 kilometrov za deň, dobre kondičný závodný husky dokáže bežať 11 hodín v kuse, čo predstavuje až 200 kilometrov. Túto vzdialenosť môžu opakovať až 10 dní za sebou.

Oceľový bubon vznikol v Trinidade a Tobagu po tom, čo Briti zakázali africkú perkusnú (bubnovaciu) hudbu a tradičné paličkové súboje po nepokojoch v Canboulay v roku 1890. Oceľové bubny sa neskôr objavili vyrobené aj z panvíc, vrchnákov a samozrejme olejových sudov, ropných zdrojov krajiny.

V Číne je obľúbené letovisko, ktoré je takmer dokonalou replikou mestečka Jackson Hole vo Wyomingu s vlastnou Teton Village (dedinkou) a Million Dollar Cowboy Bar (barom). Čínsky názov mesta sa doslovne prekladá ako „rodné mesto, USA“.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre