Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1462 – v Južnej Kórey majú Čierny deň, kedy slobodní ľudia jedia rezance a smútia nad samotou a Samsung má robota v tvare zadku, ktorý testuje odolnosť telefónov

11710

Vedeli ste, že v Južnej Kórey majú Čierny deň, kedy slobodní ľudia jedia rezance a smútia nad samotou a počuli ste o tom, že Samsung má robota v tvare zadku, ktorý testuje odolnosť telefónov? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 131

Najdlhšia pešia vzdialenosť na Zemi je 22 387 km od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike po Magadan v Rusku. Pri normálnom tempe 20 km za deň by to trvalo 3 roky. Trasa zavedie odvážneho cestovateľa na sever cez Afriku, popri Suezskom prieplave, cez Turecko, Strednú Áziu a cez Sibír až do Magadanu.

2 76

Lupene kvetov môžu včelám signalizovať, že peľové odmeny sú preč alebo takmer preč. Keď dôjde k opeleniu, okvetné lístky zmenia farbu ako spôsob, ako povedať včelám „tu už nenájdete potravu“ Toto presmeruje včelu na kvet, ktorý potrebuje opelenie.

3 79

Výrobky vyrobené v Japonsku boli zosmiešňované a považované za nekvalitné až do roku 1950, kedy The New York Times informovali o excelentnosti fotoaparátov Nikon počas kórejskej vojny, prvýkrát s titulkom „Japonský fotoaparát“ bez ironických prívlastkov.

4 67

Spoločnosť Samsung testuje odolnosť telefónov vo vyhradenom testovacom zariadení, ktoré má robota v tvare zadku, ktorý je navrhnutý tak, aby opakovane sedel na telefónoch Samsung a testoval odolnosť a ohybnosť.

5 29

Andes Chocolate Mints bola založená Georgeom Andrewom Kanelosom a pôvodne sa volala Andy’s Candies. Mužským zákazníkom sa nepáčilo dávať svojim manželkám alebo priateľkám cukríky s menom iného muža, a tak Andrew názov spoločnosti zmenil.

6 28

Keď Svetlana Savitskaya, druhá žena vo vesmíre, dorazila v roku 1982 na Mir (prvá modulárna vesmírna stanica), privítali ju zásterou ako darčekom na privítanie a jej kolegovia kozmonauti zo žartu povedali, aby sa dala do práce v kuchyni.

7 28

V Južnej Kórei existuje deň nazývaný Čierny deň, ktorý sa oslavuje 14. apríla, kedy slobodní ľudia jedia rezance a nariekajú nad svojou osamelosťou. To je presným opakom Valentína a Bieleho dňa, kedy oslavujú páry.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.