Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1463 – basketbalista Lebron James odmietol ponuku od Reeboku za 10 miliónov dolárov, lebo čakal na lepšie ponuky od Nike a Adidas a na Bali sa každý rok koná Deň ticha, kedy sú aj turisti na 24 hodín uväznení v hotelových izbách

7277

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate, že basketbalista Lebron James odmietol ponuku od Reeboku za 10 miliónov dolárov, lebo čakal na lepšie ponuky od Nike a Adidas a dozviete sa aj to, že na Bali sa každý rok koná Deň ticha, kedy sú aj turisti na 24 hodín uväznení v hotelových izbách.

1 137

Vo fínskych Helsinkách sa štyrikrát do roka koná podujatie s názvom Restaurant Day (Deň reštaurácií). Táto príležitosť ponúka komukoľvek možnosť zriadiť si reštauráciu, kaviareň alebo bar len na jeden deň bez toho, aby musel žiadať o oficiálne povolenie – pokiaľ alkohol nie je v nápojovom lístku.

2 80

Buy Nothing Day“ (Deň bez nákupov) je medzinárodný deň protestu proti konzumu a „Black Friday“. Účastníci sa túlajú po nákupných centrách alebo iných spotrebiteľských rajoch s prázdnym nákupným košíkom. V Severnej Amerike, Spojenom kráľovstve, Fínsku a Švédsku sa Deň bez nákupov koná jeden deň po Dni vďakyvzdania v USA, súbežne s Black Friday, inde sa koná nasledujúci deň, čo je posledná sobota v novembri.

3 84

Deň ticha“ (Nyepi) na Bali je štátny sviatok, ktorý nariaďuje všetkým domácim aj turistom, aby boli uväznení vo svojich domovoch a hoteloch na 24 hodín. Nikto nesmie ísť do ulíc a môže byť zatknutý miestnou políciou. Všetky prevádzky vrátane letiska, bankomatov a televízneho vysielania sú zatvorené.

4 72

Newman’s Day (Newmanov deň) oslavuje 24. apríla veľa vysokých škôl v USA. Ide o vypitie aspoň 24 pív za 24 hodín bez toho, aby ste sa opili alebo zaspali. Akákoľvek naplánovaná aktivita (napr. práca, vyučovanie, krstiny) sa stále musí uskutočniť. Samozrejme, pijú len osoby nad 21 rokov.

5 31

V prvý slnečný deň v roku ženy a dievčatá v Holandsku oslavujú „rokjesdag“, čo v preklade znamená Deň sukní. To je deň, keď všetky dievčatá nosia sukne. Je to skvelý a krásny deň podľa holandského spisovateľa Martina Brila, ktorý spopularizoval v Holandsku slovo „rokjesdag“.

6 30

Michael Jordan raz dal čašníčke sprepitné v hodnote 5 dolárov za to, že mu priniesla drink. Wayne Gretzky zastavil čašníčku, vybral 5 dolárový žetón, schmatol jeden z mnohých 100 dolárových žetónov na Jordanovej strane stola a dal jej ho. Potom povedal: „Takto dávame sprepitné v Las Vegas, Michael.“

7 30

Lebron James odmietol ponuku 10 miliónov dolárov od Reeboku, keď mal len 18 rokov. Na otázku, prečo povedal, že Nike alebo Adidas by mu mohli ponúknuť o niečo viac. O necelý rok neskôr prijal ponuku 90 miliónov dolárov od Nike.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.