Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1464 – filmár Kevin Patrick Smith sa v roku 1999 zúčastnil protestu proti jeho vlastnému filmu a v Toronte je približne 90 falošných domov, ktoré fungujú ako transformátory

15672

Vedeli ste že filmár Kevin Patrick Smith sa v roku 1999 zúčastnil protestu proti jeho vlastnému filmu? Počuli ste o tom, že v Toronte je približne 90 falošných domov, ktoré fungujú ako transformátory? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 144

Tim Duncan vyrastal na amerických Panenských ostrovoch, kde sa pripravoval na olympijské hry v roku 1992 ako súťažný plavec, kým hurikán Hugo nezničil jediný bazén olympijskej veľkosti na ostrove. Jedinou alternatívou bolo plávať v oceáne a Duncan sa bál žralokov, a tak sa dal na basketbal.

2 87

Tichého amerického vojnového zajatca Douglasa Hegdahla vietnamskí väznitelia prezývali „Neskutočne hlúpy“. Po návrate do USA však poskytol mená viac ako 200 vojnových zajatcov, ktorých si zapamätal pri melódii detskej pesničky „Old MacDonald Had a Farm“ (Starý Donald farmu mal).

3 89

V novembri 1999 sa Kevin Smith zúčastnil protestu proti svojmu vlastnému filmu „Dogma“. Dokonca sa dostal do miestnych správ, a keď sa ho reportér na mieste opýtal (nevediac, že je to on), na jeho názor na film, odpovedal: „Neviem, ale povedali mi, že to nie je dobré.“

4 77

Vedci v roku 2019 vyvinuli injekciu obsahujúcu nanočastice, ktoré po vpichnutí človeku do oka premenia infračervené svetlo na viditeľné svetlo, čo hostiteľovi poskytne nočné videnie až na 10 týždňov.

5 35

Toronto má okolo 90 falošných domov (navonok vyzerajú ako skutočné), ktoré obsahujú transformátory, ktoré premieňajú surovú vysokonapäťovú elektrinu na napätie dostatočne nízke na distribúciu elektriny po celom meste.

6 34

V Rumunsku je jaskyňa, ktorá bola 5,5 milióna rokov uzavretá pred vonkajším svetom a vedci objavili desiatky jedinečných foriem života, ktoré prekvitali v jedovatých plynoch a vode, ktoré stále skúmajú.

7 33

Americká poetka Dorothy Parker odovzdala svoj majetok Martinovi Lutherovi Kingovi, keď zomrela. Potom, čo bol King zabitý, jej majetok bol odkázaný NAACP (Národná asociácia pre pokrok farebných ľudí). Po mnohých rokoch sporov, počas ktorých bol jej popol uložený v kartotéke, teraz žije v centrále NAACP ako znak ochrankyne ľudských a občianskych práv.

Málo? tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.