Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1465 – v Nórsku funguje Slow TV, ktorá vysiela niekoľko stohodinové spravodajstvo z krajiny a v Taiwane je každá účtenka z obchodu zároveň vstupenkou do lotérie

6125

Vedeli ste. že v Nórsku funguje Slow TV, ktorá vysiela neprerušované, niekoľko stohodinové spravodajstvo z krajiny? Počuli ste o tom, že v Taiwane je každá účtenka z obchodu zároveň vstupenkou do lotérie? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 3

Fidel Castro bol posadnutý zmrzlinou, raz skonzumoval 18 kopčekov na jedno posedenie. Jeho láska k zmrzline ho inšpirovala k implementácii plnohodnotného mliekarenského priemyslu na Kube a dokonca si otvoril vlastnú zmrzlináreň.

2 1

V roku 1986 bolo St. George’s Place v Glasgowe premenované na Nelson Mandela Place. Bola to adresa juhoafrického konzulátu, čo ich nútilo používať meno ich najslávnejšieho politického väzňa vo všetkej korešpondencii.

3 1

V Taiwane je každá účtenka z každého obchodu v krajine zároveň vstupenkou do vlády riadenej lotérie s najvyššími cenami v hodnote až 300 000 amerických dolárov.

4 1

Ak vás vypočúvajú úrady v USA a vy sa rozhodnete mlčať v odpovedi na konkrétnu otázku, toto mlčanie môže byť samo osebe považované za dôkaz viny, pokiaľ konkrétne neuvediete, že sa dovolávate svojho práva mlčať podľa 5. dodatku.

5

Slow TV je veľmi dlhé spravodajstvo o všedných, obyčajných udalostiach, ktorých je v Nórsku obrovské množstvo. Národný vysielateľ NRK pravidelne vysiela programy ako 376-hodinová plavba loďou, 60 hodín spevu zborov a 12 hodín pletenia. Kratšie predstavenia zahŕňajú prednášku o posledných 200 rokoch Nórska v 200 minútach.

6

Mnohí čínski vojaci, ktorí prišli do kontaktu s demonštrantmi na Námestí nebeského pokoja, odmietli strieľať na civilistov. Jeden úradník dokonca odmietol poslúchnuť rozkazy predstieraním, že žiadne správy nedostáva. Došlo dokonca k bojom medzi rôznymi jednotkami kvôli násiliu voči civilistom.

7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.