Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1466 – v rokoch 1945-1956 v Guane zabíjala ľudí záhadná choroba, ktorá po vyhynutí kaloňov vymizla a v USA môžete kedykoľvek zrušiť adopciu detí, ak ich už nechcete

6327

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate, že v rokoch 1945-1956 v Guane zabíjala ľudí záhadná choroba, ktorá po vyhynutí kaloňov vymizla a dozviete sa aj to, že v USA môžete kedykoľvek zrušiť adopciu detí, ak ich už nechcete.

V Guame existovala záhadná choroba. V rokoch 1945 až 1956 bola hlavnou príčinou úmrtia dospelých ľudí. Kaloni boli v tom čase súčasťou miestnej stravy a v dôsledku nadmerného lovu vyhynuli. Pokles spotreby kaloňov viedol k poklesu výskytu ochorenia.

Maya Moore, najlepšia ženská basketbalistka na svete, odišla do pr odsúdeného muža, ktorý si odpykal 22 rokov z 50-ročného trestu. Volá sa Jonathan Irons a po prepustení sa s Mayou vzali. Krátko po prepustení sa im narodil prvý člen rodiny Ironsovcov vo februári 2012. Oznámenie o jeho príchode prišlo štyri dni po dvojročnom výročí Jonathanovho prepustenia z väzenia.

Súvislosť medzi letuškami a rakovinou sa skúma už viac ako desaťročie, no ide o jednu z doteraz najväčších štúdií a prvú, ktorá našla súvislosť s vyšším výskytom nemelanómovej rakoviny kože. Štúdia však nevysvetľuje, čo spôsobuje zvýšené riziko. Štúdia bola publikovaná online 25. júna 2018 v Environmental Health.

Alfred Binet, vynálezca IQ testu, ho nevytvoril s úmyslom merať inteligenciu. Namiesto toho bolo jeho zámerom klasifikovať mentálny vek detí a identifikovať tie, ktoré sa v škole nevyvíjali dobre, a akosi ich zachrániť.

Kapitán James Martin Stag bol hlavný meteorológ prezidenta Eisenhowera, ktorého vzdorovité rozhodnutie oddialiť inváziu spojencov do Normandie z 5. júna na 6. júna kvôli poveternostným podmienkam bolo nazvané „Najdôležitejšia predpoveď počasia všetkých čias“.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre