Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1467 – v roku 2009 sa nepodarilo spáriť novozélandské kačice, pretože sa do partnerstva vložili dva samce a kvôli veľkému smogu v Londýne v roku 1952 museli zrušiť všetky vysielania v kinách

7440

Vedeli ste, že v roku 2009 sa nepodarilo spáriť novozélandské kačice, pretože sa do partnerstva vložili dva samce? Počuli ste o tom, že kvôli veľkému smogu v Londýne v roku 1952 museli zrušiť všetky vysielania v kinách? Tak aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Gilmore Car Museum v Michigane ponúka vodičský výcvikový kurz, ktorý naučí ľudí akéhokoľvek veku riadiť Ford Model T, ktorý bol vyrobený v rokoch 1908 až 1927 a na rôznych iných amerických veteránoch.

V McDonald’s sa používala prísada známa ako hovädzí loj – tavená forma hovädzieho tuku, ktorá je pri izbovej teplote tuhá –, ktorá dala hranolčekom McDonald’s ich charakteristickú bohatú a maslovitú chuť. Ten bol však nahradený 100% rastlinným olejom kvôli obavám z jedál s vysokým obsahom cholesterolu.

Al Capone postavil prázdny výklad s policou na knihy, rozbitým klavírom a starými stolmi a stoličkami, aby vyzeral ako obchod so starožitnosťami. S radou od priateľa sa Capone naučil správať sa ako legitímny obchodník. Capone teda na veci vo výklade vytlačil karty s nápisom: Predajca nábytku z druhej ruky.

Neexistuje žiadny praktický spôsob, ako nakresliť našu slnečnú sústavu vo viditeľnej mierke. Po zmenšení Zeme na priemer hrášku by Pluto malo veľkosť baktérie 2,5 míle od Jupitera. S Jupiterom o veľkosti periódy by teleso Pluto bolo od neho stále vzdialené 10 metrov a zmenšilo by sa na veľkosť molekuly.

V roku 2009 boli v Anglicku chované tri novozélandské modré kačice – dvaja samci a samica. Program sa však vykoľajil (napriek úsiliu chovateľov a dokonca aj samice), keď sa dva kačacie samce namiesto samice spojili navzájom.

Delfín skákavý menom Moko sa preslávil, keď v marci 2008 zachránil dve veľryby Pygmy. Moko priplával k uviaznutým veľrybám, ktoré boli uväznené medzi pieskovou plytčinou a plážou, a viedol ich kanálom na otvorené more.

Veľký smog v Londýne v roku 1952 bol taký zlý, že sa smog dostal do interiéru a premietania filmov a koncerty, predstavenia a premietania museli byť zrušené, pretože bolo náročné vidieť do veľkej vzdialenosti v miestnosti, ako je kino.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre