Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1468 – v rokoch 1980 až 2014 sa Čína snažila presadiť politiku jedného dieťaťa a ženám voperovali po pôrode vnútromaternicové teliesko a v starovekom Ríme ľudia v obydliach nemali kuchyne a stravovali sa v hostincoch

14479

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate, že v rokoch 1980 až 2014 sa Čína snažila presadiť politiku jedného dieťaťa a ženám voperovali po pôrode vnútromaternicové teliesko a dozviete sa aj to, že v starovekom Ríme ľudia v obydliach nemali kuchyne a stravovali sa v hostincoch.

1 15

Väčšina ľudí v starovekom Ríme bývala v bytových domoch, v ktorých chýbala kuchyňa. Väčšina ľudí sa teda spoliehala na hotové jedlo, ktoré sa predávalo v krčmách, hostincoch a stánkoch s občerstvením. Niektoré prevádzky mali pracovné dosky vybavené otvormi na hrnce, ktoré mohli udržiavať jedlo teplé na dlhšie podávanie.

2 8

S cieľom presadiť „politiku jedného dieťaťa“ bolo v rokoch 1980 až 2014 až 324 miliónov čínskych žien podrobených povinnému zavedeniu vnútromaternicového telieska, zvyčajne takého typu, ktoré nebolo možné odstrániť bez rozsiahleho chirurgického zákroku.

3 11

Walt Disney takmer zomrel počas pandémie chrípky v roku 1918. Ochorel natoľko, že ho z armády prepustili domov, aby sa o neho mohli postarať jeho rodičia.

4 6

NASA ako vtip zohrala Hello Dolly, aby zobudila posádku Gemini 6 v roku 1965. Astronauti si to zamilovali a zrodila sa z toho tradícia. Až do roku 2011 si rodiny mohli vybrať obľúbenú pieseň, aby prebudili svojich blízkych vo vesmíre.

5 5

Počas požiaru trezoru spoločnosti Fox v roku 1937 bolo zničených približne 40 000 filmov. Až 75 % všetkých filmov 20th Century Fox spred roku 1930 sa stratilo. Sú herci, ktorým neprežila ani jedna kópia jediného z ich filmov.

6 5

Codex Gigas, najväčšia rukopisná kniha na svete, bola dielom jediného pisára. Podľa legendy pridal diablov obrázok z vďačnosti za jeho pomoc. Odhaduje sa, že vytvorenie diela bez ilustrácií a ozdôb by trvalo dvadsať rokov nepretržitého písania. Vznikol začiatkom 13. storočia v benediktínskom kláštore Podlažice v Čechách.

7 5

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.